Поламана автівка правосуддя. У суді Гадяча триває фальсифікація доказів проти кременчужан

1 387 0
Поламана автівка правосуддя. У суді Гадяча триває фальсифікація доказів проти кременчужан

У Гадяцькому районному суді, де наразі триває розгляд справи за кременчуцькими подіями 6-річної давнини, захисники обвинувачених відбиваються від явних фальсифікацій.

Мова про фальсифікації, якими прокуратура всіма силами  намагається замінити неіснуючі раніше й  сьогодні докази провини затриманих. 

Дії зі сторони обвинувачення цілком передбачені, бо протягом усіх років, які кременчужани перебувають за ґратами, суд жодного разу не вніс визначеність у їх статус. Водночас що ми бачимо на засіданнях? Численні порушення конституційних прав кременчужан, визначених у Конституції України.

Те, що відбувається сьогодні в районному суді Гадяча, називається долученням доказів стороною обвинувачення. Точніше, того, що сама прокуратура вважає доказом, але незрозуміло чого. Оскільки в цих документах, які здебільшого збиралися з численними порушеннями, немає нічого, що б хоч якось вказувало на вину кременчужан. 

Про те, що відбувалося на засіданні вчора, розповіли захисники затриманих – Олег Миронов і Максим Василишин, які впевнені, що прокуратура продовжує затягувати кримінальну справу методом припущень і маніпуляцій. 

"Ми в суді продовжуємо розглядати документи сторони обвинувачення. На минулому судовому засіданні ми досліджували дані мобільних операторів, які були витребувані на стадії досудового слідства прокуратурою і які зараз прокурор в суді додає зі своїми коментарями...

Це були відповідні ухвали суду та диски, один із яких досліджувався на судових засіданнях раніше, а інший - зовсім не придатний до дослідження. Він не відкривався, і з нього не можна було зчитати інформацію" -  розповів Олег Миронов.

За таких обставин суд не може долучити це відео, цей диск до матеріалів справи. Питання вчора ж постало в тому, що прокурор просив суд відкласти судовий розгляд даного питання щодо долучення такого "доказу" до того часу, як буде викликано до суду спеціаліста, який надасть відповідні консультації й це відео відкриє. 

Але.

На думку адвокатів, це ніщо інше, як черговий маневр прокуратури, мета якого - затягнути судовий процес. Сторона захисту заперечила клопотання прокурорів щодо виклику спеціаліста до суду, назвавши прохання необгрунтованим і безпідставним, адже сторона обвинувачення мала 6 років, щоб дослідити диск, полагодити його тощо.

Втім.

Гадяцька Феміда, яка у автівці "правосуддя" вже давно, здається, пересіла на пасажирське сидіння і віддала кермо прокуратурі, клопотання останніх задовольнила й відклала розгляд питання стосовно диска, який не відкривався на наступне засідання. 

Щодо іншого диска, який досліджувався на засіданні, судді відмовили в клопотанні адвокату Максиму Василишину, який назвав цей доказ недопустимим, враховуючи те, що дані отримані в непередбачений законом спосіб та з численними порушеннями прав громадян на таємницю приватного життя.

Адвокат Максим Василишин навів конкретні аргументи, які це підтверджують. 

"Так, після порушення кримінальної справи до слідчих суддів міста Кременчука звертаються слідчі, які не були уповноваженими для проведення даних слідчих дій, з проханням отримати доступ до певних терміналів, телефонів різних мобільних операторів. При цьому слідчий суддя не з'ясовує, яким чином до цієї особи неуповноваженої потрапили ці конкретні відомості, чому вона хоче прослуховувати відповідні номери телефонів, їх багато. Також не зазначено, кому вони належать.

Тобто під час розляду цієї кримінальної справи, я впевнений, що збиралися відомості про кого завгодно. На жаль, ці питання слідчі судді не досліджували.

Інша проблема в тому, що слідчі судді давали дозвіл конкретному слідчому для проведення  відповідних слідчих дій і ці дії не можуть бути передоручені жодній іншій особі, але вони передоручалися і зовсім сторонні люди отримували доступ до доказів, які охороняються Конституцією і Законом.

При цьому ці випадкові люди, отримуючи електронні дані від мобільних операторів, не мали фактичного доступу до оригіналів, і виявилося так, що частина цих дисків не відкривається, відомості на цих дисках фальшовані. Ці всі пояснення прокурора не є змістовні та обгрунтовані.

Враховуючи те, що ці відомості отримані не в порядку, передбаченому законом, із інших джерел, це очевидне порушення. І ми вимагали певної реакції суду. На жаль, реакція суду така, що "треба брати всі докази, розберемося, коли будемо приймати рішення по справі взагалі"", - розповів адвокат Максим Василишин.

Наостанок додамо, що на цьому диску відсутні також прямі доказі, які можна було б використати проти затриманих кременчужан. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация