Обвинувачені без доказів. 67 місяців знущання. Розгляд справи кременчужан у Гадяцькому суді

1 269 0
Обвинувачені без доказів. 67 місяців знущання. Розгляд справи кременчужан у Гадяцькому суді

У Гадяцькому районному суді продовжується розгляд справи кременчужан, яких уже майже шість років - 67 місяців тримають під вартою і бездоказово обвинувачують у скоєнні злочинів, до яких ті непричетні жодним чином.

Протягом усього цього часу обвинуваченим не було винесено жодного вироку й за весь цей час сторона обвинувачення не надала вагомих аргументів відносно вини затриманих кременчужан, серед яких і директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник.

Попри це, прокуратура продовжує свої діяння, які спрямованні ні на що інше, як на те, щоб зламати громадян, у яких ще залишилася надія на справедливий судовий розгляд, остаточно та максимально відірвати їх від суспільства.

Сьогодні, 9 квітня, сторона обвинувачення заявила клопотання про продовження терміну запобіжного заходу затриманим, зокрема Олександру Крижановському у вигляді тримання під вартою, надавши при цьому традиційні "калькові" абстрактні аргументи й такі ж "калькові" та безпідставні ризики. 

Сторона захисту клопотання не підтримала, не підтримали його й самі обвинувачені. Натомість адвокат Крижановського Максим Василишин заявив суду клопотання про зміну запобіжного заходу для свого підзахисного на більш м'який. 

Адвокат Олег Миронов також зазначив, що тримання під вартою Олександра Крижановського є злочином, оскільки суд взагалі не враховує індивідуальні особливості обвинуваченого, якому, відповідно до експертизи, повинна надаватися кваліфікована медична допомога в умовах стаціонарного медичного закладу. 

"Ми всі бачимо, що стан у Олександра Крижановського дійсно критичний, дуже важкий, він погіршується... І не дай Боже, з цією людиною щось трапиться. Це є кримінальний злочин", - зазначив Олег Миронов. 

Адвокат звернувся до суду з проханням повернутися обличчям до здорового глузду та до принципів правосуддя, першим серед яких є поважне ставлення до прав особи, та негайно змінити Олександру Крижановському запобіжний захід. Тим більше, що в суді відносно нього не було встановлено того факту, що такий запобіжний захід, як домашній арешт, якимось чином може зашкодити чи перешкодити виконанню ним процесуальних обов'язків.

З іншого боку, як зазначає адвокат О. Миронов, є більш ніж достатньо даних, що вказують на реальну загрозу для життя О. Крижановського у випадку продовження йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, тим більше в умовах нинішньої ситуації - пандемії коронавірусу.

Сам же Олександр Крижановський сьогодні наголосив на жахливих умовах їх транспортування на судові засідання із СІЗО. У автомобілі немає ременів безпеки, тож будь-яке гальмування кожен із затриманих зустрічає "лобом об стіну", натомість у кабіні є невелике віконце, але в нього можна подивитися, лише зігнувшись, і то, коли машина стоїть. 

Повертаючись до теми засідання, клопотання про зміну запобіжного заходу на більш м'який просили адвокати й для інших затриманих - Олександра Мельника та Ігоря Куника, посилаючись на необгрунтованість їх тримання під вартою. 

Натомість усе це - і обгрунтованість, і міфічні ризики - бачить Гадяцький суд, який, імовірно, їсть із ложки прокурорів. Судді відмовили в задоволенні клопотань сторони захисту про зміну запобіжного заходу кременчужанам. Натомість їм усім було продовжено термін тримання під вартою на 60 діб. 

Про що слід додати – незважаючи на те, що держава бере на себе обов'язок забезпечувати охорону здоров'я осіб, які перебувають під вартою, Гадяцький суд продовжує запобіжний захід, закриваючи очі на проблеми зі здоров'ям кременчужан, як мінімум, імовірно, бачачи медперсонал у будівлі СІЗО та ризики зміни кременчужанам запобіжного заходу, які надає прокуратура. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация