Кременчуцькі підсумки економічного розвитку. У 2020-му живемо за рахунок кар’єрів, йогуртів і вагонів

470 0
Кременчуцькі підсумки економічного розвитку. У 2020-му живемо за рахунок кар’єрів, йогуртів і вагонів

Промислові підприємства нашого міста відзвітували про обсяги виробництва за перші два місяці 2020 року. Головний висновок зі звітів – у Кременчуці зросла лише кількість видобутого щебеню та йогуртів місцевого молокозаводу.

Хто сьогодні попереду?

А попереду сьогодні три кременчуцькі кар’єри, де збільшили обсяги виробництва в 1,8 раза. Мова про Крюківський кар'єр, Малокохнівський та ПАТ «Гірник», де видобувають граніт для фундаментального ремонту доріг, який повинен ось-ось початися, але ще не почався.

І хто нині десь там? 

А це інший бік життя міських заводів, де позитив (і той умовний) – лише один. І мова в цьому випадку про ПАТ «Кредмаш», де з початку року випустили сім асфальтозмішувальних установок. Такий же показник був і минулого року. Тобто підприємство працює стабільно.

Однак цього не можна сказати про інші машинобудівні заводи Кременчука.

Інформація, оприлюднена адміністрацією ПАТ «КВБЗ», - у січні-лютому цього року  на підприємстві виготовили лише 455 вантажних вагонів проти 848, які виготовлені за січень-лютий 2019.

Підсумок, попри продані Укрзалізниці з початку року 8 пасажирських вагонів, – підприємство спрацювало зі зменшенням на 46,3%.

Інше, що є в нашому місті, – ПАТ «Кременчуцький колісний завод», який усе працює по 12 робочих днів на місяць і де обсяги виробництва зменшено на 86 відсотків.

Ще в цьому переліку – Кременчуцький сталеливарний завод зі зменшенням обсягів виробництва на 41,5%.

Гірше, що криза б’є не тільки по машинобудівниках. Легка промисловість нашого міста, яка працює на закордон, теж кульгає на обидві ноги з показником мінус 48 відсотків. І тут покращень поки що можна не чекати взагалі, бо у споживачів кременчуцької продукції сьогодні коронавірусна криза.

На завершення – про наші позитиви

А, між іншим, позитиви в нас є й вони стосуються не тільки кар’єрів.

Тож збільшили обсяги виробництва на заводі технічного вуглецю, де випускають сировину для виробництва автомобільної гуми. Й з того, що зростання в цій справі дорівнює семи відсоткам, слід розуміти, що сюди світова коронавірусна рецесія ще не прийшла.

І окрема тема – наша харчова промисловість.

Тут у Кременчуці теж усе добре – місцевий молокозавод збільшує кількість йогуртів одразу на 9 відсотків, а кондитерська фабрика "Рошен" нарощує обсяг виготовлених цукерок.

Єдиний, хто в позитив поки що не вписується, – це Кременчуцький хлібозавод, на який тиснуть конкуренти, й слід розуміти, що довго цей натиск тривати не буде.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация