
Поліцейські Полтавщини, попри зміну свого старого керівника на нового, так і не просунулися ні на сантиметр у справі налагодження контактів із громадянами, яких мають захищати й за що правоохоронні чини отримують зарплату.
Це останні поліцейські події на теренах Полтавщини за вчорашній день, де самі правоохоронці вимушені спростовувати свою ж інформацію.
А предмет спростувань такий.
Октябрський районний суд учора розпочав розгляд обрання запобіжних заходів учасникам акції протесту в Нових Санжарах, які протестували проти розміщення в місцевому санаторії евакуйованих громадян із Китаю.
Відомо, що по цій справі до суду намагаються притягти 6 учасників і нині полтавські судді визначаються із запобіжними заходами.
Тож перший такий уже винесено два дні тому.
50-річний житель Нових Санжар, якого поліція звинувачувала в навмисному наїзді своїм автомобілем на правоохоронців під час акції протесту, виявився взагалі ні при чому. Й звинувачення проти нього, яке складено поліцейськими, – фейкове. Тож громадянин, чия провина в тому, що сів нетверезим за кермо, пішов під нічний домашній арешт.
Натомість учора Октябрський суд почав розглядати запобіжні заходи проти інших учасників цього коронавірусного дійства.
Тобто суд іще не розпочався, але в Полтавському обласному управлінні МВС уже оприлюднили інформацію, що за рішенням представників Феміди затриманих взято під варту на 60 діб.
А насправді, як виявляється, це теж фейк, бо обласне управління МВС оприлюднило нове повідомлення, й воно таке.
«Сьогодні, 25 лютого, в рамках кримінальних проваджень, що розслідуються Слідчим управлінням поліції Полтавщини, повідомлено про підозру ще п’ятьом особам.
Наразі в Октябрському районному суді м. Полтави розглядається клопотання про обрання двом особам запобіжного заходу. Також підготовлено клопотання про обрання запобіжного заходу іншим фігурантам кримінального провадження.
Перепрошуємо за неточну інформацію, оприлюднену раніше», - повідомляється на сайті обласної поліції.
Бо, між іншим, судове засідання в Полтаві вчора відбулося й саме це питання розглядали.
І вже другому підозрюваному, цього разу 19-річному місцевому мешканцю, обрали домашній арешт у нічний час. І здається, що далі буде те ж саме.
Про що слід додати – це про самі обвинувачення, які інкримінує поліція затриманим учасникам акції протесту.
Вони ж – дуже важкі й так само – ще більш безглузді. Зокрема:
ст. 293 (Групове порушення громадського порядку)
ч.1 ст. 294 (Масові заворушення);
ч. 2 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від расової та національної належності);
ч. 1 ст. 279 (Блокування транспортних комунікацій);
ч. 2 ст. 345 (Погрози або насильство щодо працівника правоохоронного органу).
Далі ж, певно, той, хто готував із боку поліції до суду такі звинувачення, мав запитати себе: що я пишу і які в Нових Санжарах можуть бути масові заворушення? І так само - яке може бути в цьому місті порушення рівноправності громадян? Звідки йому взятися?
Про що слід додати – вже можна передбачити, чим закінчиться така справа з фейковими звинуваченнями, бо, слід так розуміти, наступним у цьому переліку з’явилося б звинувачення мешканців Нових Санжар у тероризмі.
Звідси й запитання до наших правоохоронців: чи потрібно ганьбити себе й смішити людей такими звинуваченнями? І здається, що нашим правоохоронцям зовсім не потрібно було ставити на вуха невелике містечко, вриваючись у нього з бронетранспортером й екіпірованими для бою правоохоронцями. Просто з людьми потрібно вести себе по-людськи, а не так, як завжди.
До речі, суд таки обрав обвинуваченим, яких поліцейські притягають до відповідальності нічний домашній арешт. Бо все таки - це не тероризм.
Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись