Мріємо про розправу замість діалогу? У поліції Полтавщини за подіями в Нових Санжарах – «колізія»

1 864 0
Мріємо про розправу замість діалогу? У поліції Полтавщини за подіями в Нових Санжарах – «колізія»

Поліцейські  Полтавщини, попри  зміну свого старого керівника  на нового, так і не просунулися ні на сантиметр у справі налагодження контактів із громадянами,  яких мають захищати й за що правоохоронні чини отримують зарплату.

Це останні поліцейські події на теренах Полтавщини за вчорашній день, де самі правоохоронці вимушені спростовувати  свою ж інформацію.

А предмет спростувань такий.

Октябрський районний суд учора розпочав розгляд обрання запобіжних заходів учасникам акції протесту в Нових Санжарах, які протестували проти розміщення в місцевому санаторії евакуйованих громадян із Китаю.

Відомо, що по цій справі до суду намагаються притягти 6 учасників і нині полтавські судді визначаються із запобіжними заходами.

Тож перший такий уже винесено два дні тому.

50-річний житель Нових Санжар,  якого поліція звинувачувала в навмисному наїзді своїм автомобілем на правоохоронців  під час акції протесту, виявився взагалі ні при чому. Й звинувачення проти нього, яке складено поліцейськими, – фейкове. Тож громадянин, чия провина в тому, що сів нетверезим за кермо, пішов під нічний домашній арешт.

Натомість учора Октябрський суд почав розглядати запобіжні заходи проти інших учасників цього коронавірусного дійства.

Тобто суд іще не розпочався, але в Полтавському обласному управлінні МВС уже оприлюднили інформацію, що  за рішенням представників Феміди затриманих взято під варту на 60 діб.

А насправді, як виявляється, це теж фейк, бо обласне управління МВС оприлюднило нове повідомлення, й воно таке.

«Сьогодні, 25 лютого, в рамках кримінальних проваджень, що розслідуються Слідчим управлінням поліції Полтавщини, повідомлено про підозру ще п’ятьом особам.

Наразі в Октябрському районному суді м. Полтави розглядається клопотання про обрання двом особам запобіжного заходу. Також підготовлено клопотання про обрання запобіжного заходу іншим фігурантам кримінального провадження.

Перепрошуємо за неточну інформацію, оприлюднену раніше», - повідомляється на сайті обласної поліції.

Бо, між іншим, судове засідання в Полтаві вчора відбулося й саме це питання розглядали.

І вже другому підозрюваному, цього разу 19-річному місцевому мешканцю, обрали домашній арешт у нічний час. І здається, що далі буде те ж саме.

Про що слід додати – це про самі обвинувачення, які інкримінує поліція затриманим учасникам акції протесту.

Вони ж – дуже важкі й так само – ще більш безглузді.  Зокрема:

ст. 293 (Групове порушення громадського порядку)

ч.1 ст. 294 (Масові заворушення);

ч. 2 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від расової та національної належності);

ч. 1 ст. 279 (Блокування транспортних комунікацій);

ч. 2 ст. 345 (Погрози або насильство щодо працівника правоохоронного органу).

Далі ж, певно, той, хто готував із боку поліції до суду такі звинувачення, мав запитати себе: що я пишу і які в Нових Санжарах можуть бути масові заворушення? І так само - яке може бути в цьому місті порушення рівноправності громадян? Звідки йому взятися?

Про що слід додати – вже можна передбачити, чим закінчиться така справа з фейковими звинуваченнями, бо, слід так розуміти, наступним у цьому переліку з’явилося б звинувачення  мешканців Нових Санжар у тероризмі.

Звідси й запитання до наших правоохоронців: чи потрібно ганьбити себе й смішити людей такими звинуваченнями? І здається, що нашим правоохоронцям зовсім не потрібно було ставити на вуха невелике містечко,  вриваючись у нього з бронетранспортером й екіпірованими для бою правоохоронцями. Просто з людьми потрібно вести себе по-людськи, а не так, як завжди.

До речі, суд таки обрав обвинуваченим, яких поліцейські притягають до відповідальності нічний домашній арешт. Бо все таки - це не тероризм.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация