Гнила правоохоронна система і послужлива Феміда. Суд у Гадячі по бездоказовій справі кременчужан

1 506 0
Гнила правоохоронна система і послужлива Феміда. Суд у Гадячі по бездоказовій справі кременчужан

У районному суді Гадяча продовжують знущатися над кременчужанами, яких, попри відсутність будь-яких реальних доказів, обвинувачено в причетності до злочинів 5-річної давнини — вбивства О. Бабаєва та судді О. Лободенка. 

Серед затриманих під вартою перебуває і директор кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, утримання якого, як і інших кременчужан, є необгрунтованим і надмірно тривалим, про що неодноразово говорили на засіданнях як адвокати, так і європейські правозахисники.

Але в прокурорів інша думка й інші плани, які геть далекі від понять справедливості, від норм моралі та взагалі від закону. 

Судді в Гадячі продовжують відігрувати сценарій, написаний для них прокурорами. Дії представників Феміди настільки упереджені, що це видно за кілометр, а їхні рішення відповідають інтересам виключно сторони обвинувачення, яка з усіх сил продовжує будувати те, чого насправді немає.

Вчора, 13 лютого, суд у Гадячі розглядав клопотання про зміну запобіжного заходу затриманим на більш м'яке. Тим більше, Олександра Мельника готові були взяти на поруки одразу двоє поважних кременчужан.

Прокурори вже вкотре наполягали на триманні кременчужан під вартою, мотивуючи це безглуздими, формальними та уявними ризиками. І попри те, що стан здоров'я кременчужан вкрай поганий, як і медичне обслуговування в СІЗО, про яке не раз і не два говорили затримані та їхні представники, судді задовольнили клопотання прокурорів. 

"Протягом трьох днів ми розглядали питання продовження запобіжного заходу відносно підзахисних. Одночасно сторона захисту заявила клопотання про зміну запобіжного заходу, який не пов'язаний із триманням під вартою. Також на судове засідання приїхали поручителі, які готові були взяти на поруки Мельника Олександра Олексійовича, і вони поручалися за те, що Олександр Мельник буде виконувати всі обов'язки, які будуть покладені на нього, й буде з'являтися до суду й виконувати обов'язки, які передбачені КПК", - розповів адвокат Олександра Мельника Руслан Лазоренко.

Він звернув увагу на те, що на сьогоднішній день підзахисні утримуються під вартою 5 років і 5 місяців.

"На жаль, ми почули лише вступну і резолятивну частину ухвали суду про те, що суд задовольнив вкотре необгрунтоване й безпідставне клопотання прокурорів про продовження строку тримання під вартою. Натомість суд відмовив у задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на інший, який не пов'язаний із триманням під вартою. Й відмовив у тому числі в передачі на особисту поруку.

Я хочу звернути увагу на те, що наразі запобіжний захід продовжено до 12 квітня 2020 року. Тобто фактично підзахисні будуть триматися під вартою 5 років і 7 місяців. Якщо перерахувати один день за два, то це вже буде більше 11 років", - розповів захисник Руслан Лазоренко. 

Що можна сказати про те, що наразі відбувається? Позиція гадяцьких суддів та прокурорів очевидна - одні закривають на все очі, на відсутність доказів та на скарги затриманих і їх захисників, інші, не маючи доказів на руках, намагаються відтворити плоди власної уяви, затягуючи при цьому розгляд кримінальної справи. 

У підсумку ж - небачений для України судовий розгляд, що триває шостий рік поспіль, під час якого все, що можна порушити, - порушено, а передусім - права обвинувачених по цій справі, проти яких немає доказів, а є лише фальсифікації. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация