Нелюдське ставлення до затриманих продовжиться. Суд у Гадячі по бездоказовій справі кременчужан

1 240 0
Нелюдське ставлення до затриманих продовжиться. Суд у Гадячі по бездоказовій справі кременчужан

Без доказів вини та за відсутності будь-яких реальних причин і підстав для утримання під вартою в СІЗО продовжують перебувати кременчужани, яких уже шостий рік обвинувачують у двох тяжких злочинах, до яких вони не мають жодного відношення.

Але цей факт нікого, на жаль, із представників Феміди не хвилює, бо коли за "ширмою" закону робиться бізнес і коїться беззаконня, слова зайві. 

Розгляд даної кримінальної справи продовжується в Гадяцькому районному суді.

І про цей розгляд можна сказати, що правосуддя там кіт наплакав. 

Протягом усього часу обвинуваченим не було винесено жодного вироку й за весь цей час сторона обвинувачення не надала вагомих аргументів відносно вини затриманих кременчужан, серед яких і директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник.

Справа іноді доходить до повного абсурду, бо замість того, щоб реально шукати винних, представники прокуратури, наводячи якісь абстрактні, безглузді та уявні ризики, наполягають на триманні кременчужан під вартою, попри те, що стан їх здоров'я нікудишній, як і медичне обслуговування в СІЗО. 

Клопотання про зміну затриманим міри запобіжного заходу було заявлено вчора, 23 січня, стороною захисту. 

Анормальні аргументи прокурорів, що затриманий Олександр Мельник, який пережив інфаркт у стінах СІЗО, має ішемічну хворобу серця та ряд хронічних захворювань, може нести небезпеку потерпілим, суд у Гадячі взяв до уваги й вирішив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою затриманому традиційно подовжити - на 60 днів, свідомо проігнорувавши рішення Європейського суду з прав людини.

За словами адвоката Олександра Мельника - Олега Миронова, в клопотанні, яке вперто проігнорували судді Гадяча, містилося посилання на те, що протягом тривалого часу підзахисному, який, до речі, є інвалідом-ліквідатором Чорнобильської аварії, не надається необхідна медична допомога. 

"Суд вкотре не дослухався до пропозиції захисту. На мій погляд, були застосовані абстрактні посилання, такі як відсутність підстав для зміни запобіжного заходу.

У даному випадку проігноровано також те, що ми не маємо фактично ефективного правового захисту задля оскарження ухвал суду, які ми вважаємо незаконними, такі як продовження термінів тримання під вартою. Оскільки вже третій раз, третя ухвала доходить до розгляду в апеляційному суді після збігу двох місяців, тобто ухвала втрачає силу й уже не може бути скасованою. Це відбувається систематично. 

Тобто наші підзахисні позбавлені реальної можливості ефективного правового захисту у випадках, коли ми вважаємо, що протягом більше 5 років тримання під вартою є свавіллям і знущанням над особою, тиском на особу", - зазначив Олег Миронов

Сторона захисту вважає, що обвинувачення прокурорів у тому, що вони затягують розгляд даної кримінальної справи, - неаргументовані й безпідставні. Натомість адвокати вбачають протилежне і вважають, що справу затягує саме сторона обвинувачення.

"Саме сторона обвинувачення зацікавлена в тому, щоб справа затягувалася, оскільки це продовження тримання під вартою робить сам суд заручником цих рішень - суд стає зацікавленим у тому, щоб вирок був обвинувальний. Адже в іншому випадку виникає ризик відповідальності за незаконне позбавлення волі осіб протягом тривалого часу без законних підстав. Існує ризик упередженості за таких обставин.

Суд, це, на жаль, на сьогоднішній час не сприймає..." - додав Олег Миронов. 

Воно й не дивно, бо судді, закривши очі на очевидне, вчергове підтвердили свою "справедливість" та справедливість свого розгляду, який спричинений тиском з боку прокуратури, який бачать та про який зазначають навіть європейські правозахисники.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация