6-ий рік! У суді Гадяча – продовження розгляду бездоказового обвинувачення кременчужан

1 238 0
6-ий рік! У суді Гадяча – продовження розгляду бездоказового обвинувачення кременчужан

У Гадяцькому районному суді після перерви продовжено розгляд справи кременчужан, який триває вже 6-ий рік і де затриманих без доказів  обвинувачують у скоєнні злочинів, до яких ті непричетні.

Мова про факт убивства міського голови Кременчука Бабаєва, що сталося у 2014 році, й шість років постійних засідань із цього приводу, де адвокати й затримані відбиваються від бездоказових звинувачень.

Сама кременчуцька справа нагадує таку ж саму київську ("справа Шеремета"), яку відкрито нещодавно. А об’єднує їх одне.

Як у справі із затриманими, тих обвинувачують у факті вбивства працівника ЗМІ Шеремета, скоєному у 2016 році, так і в кременчуцькій справі від 2014 року ці дві справи поєднують гучні й бездоказові заяви чиновників МВС.

У цих заявах високі чини спочатку називають затриманих винними, а потім під своє обвинувачення починають підлаштовувати «докази».

Тому кременчуцька справа з підлаштованими доказами розглядається в суді вже шостий рік і скільки ще буде розглядатися – не знає ніхто.

За тим, що відбулося вчора на продовженні судового засідання в Гадячі, – на прохання сторони захисту судді викликали для допиту двох кременчуцьких слідчих Демиденка та Нездійминоги.

Ці слідчі у серпні минулого року проводили новий так званий слідчий експеримент з одним з обвинувачених Ігорем Пасічним і прямо порушили право на захист інших трьох бранців Феміди.

Зокрема, слідчі не лише не повідомили нікому про проведення слідчих дій, а й не запросили на них адвокатів, а також їх підзахисних.

Тож із чим експериментували представники МВС – взагалі залишається незрозумілим.

«На минулому судовому засіданні захистом був заявлений відвід слідчим", - пояснює нові обставини розгляду адвокат затриманого кременчужанина Олександра Крижановського - Максим Василишин.

І далі.

"Відвід стосувався слідчих дій, які були проведені з одним з обвинувачених – Пасічним. Відвід був заявлений, бо захисту не повідомили ні про час, ні про місце слідчих дій і цим порушено права підзахисних. Саме це питання на судовому засіданні ми поставили й нічого не почули у відповідь. Натомість з’ясували, що один із учасників цих слідчих дій взагалі брав участь у всьому цьому без жодних правових підстав.

Також мною, як захисником затриманого Олександра Крижановського, був заявлений відвід прокурору Савчуку. Й мова тут про те, що цей прокурор приходить у СІЗО до мого підзахисного і схиляє його до того, аби він давав неправдиві свідчення. Це пряме порушення закону й погано, що суд на такі порушення не реагує.

Причина – очевидна. У обвинувачення нічого не виходить із доказовою базою. Його представникам конче потрібні покази затриманого Крижановського, які б підтримували слова іншого затриманого Пасічного.

А все це тому, що сьогодні ми перейшли до дослідження протоколів за участю Пасічного й там неправда та невідповідність жахливі. Й зрозуміло, що обвинуваченню потрібно, щоб хтось цю брехню підтвердив», - такий коментар Максима Василишина.

Про що слід додати – судове засідання в Гадячі триває й, зрозуміло, усе, що відбувається, – є в центрі уваги.

У центрі уваги, бо такого надзвичайно надмірного судового засідання, певно, ніколи не було не те що в Україні, але у світі теж.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация