У суді Гадяча захисники зупиняють фальсифікації й борються за права затриманих кременчужан

1 411 0
У суді Гадяча захисники зупиняють фальсифікації й борються за права затриманих кременчужан

У районному суді Гадяча, де триває розгляд справи за кременчуцькими подіями 2014 року, захисники відбиваються від фальсифікацій, якими прокуратура намагається замінити неіснуючі докази провини затриманих.

І це суд над кременчужанами, зокрема над керівником телекомпанії «Візит» Олександром Мельником, що триває вже шостий рік.

Те, що відбувається сьогодні під час судового засідання, називається долученням доказів обвинувачення.

От тільки в усьому цьому немає й не було доказів, але є величезна кількість фальсифікацій.

Про те, що відбувалося на засіданні вчора, розповідає захисник Олександра Мельника – Руслан Лазоренко.

«Передусім ми повернулися до суду з клопотанням щодо призначення експертизи. Зацікавив підпис, який стоїть під черговою постановою прокуратури. Зокрема, те, за допомогою чого він був виконаний.

Є статті Кримінально-процесуального кодексу, які регламентують, що слід робити у випадку сумнівів стосовно підробки або недостовірності документів. І цей документ із підписом прокурора Кравченка мали або виключити, або призначити його технічну експертизу.

У нас були сумніви стосовно достовірності документа про експертизу. Зокрема, як його робили, і суд відмовив у цьому проханні. 

Відмовив, незважаючи на те, що було чітко пояснено: все зроблено заднім числом і має всі ознаки підробки.

І саме це пояснив підзахисний, керівник телекомпанії «Візит» Олександр Мельник», - зазначає  адвокат.

Інше від нього - про дослідження спаленого авто, з якого начебто стріляли затримані. Й тут виявляється, що таких авто було багато.   

«Також ми досліджували протокол огляду автомобіля, який знаходився на майданчику Кременчуцького міського управління МВС. Автомобіль був спалений, і за ознаками – це ВАЗ 2108.  

При цьому ми звернули увагу суду, що перший спалений автомобіль знаходився в селі Глобинського району і за результатами цього огляду він не переміщався.

І такий огляд відбувся 31.07.2014 року.

Але, вочевидь, був й інший спалений автомобіль на подвір’ї Кременчуцького УМВС й огляд цього авто відбувався 1 серпня 2014 року.

Ми звернули на це увагу суду, й прокурор не зміг довести нам походження цих двох автомобілів – що це за перший автомобіль, який був у селі Глобинського району, та другий, який стояв у Кременчуці?

Це один і той же автомобіль чи два різних - пояснень ми так і не почули».

Останнє від адвоката Руслана Лазоренка – про права затриманого керівника телекомпанії «Візит» Олександра Мельника, який є чорнобильцем, інвалідом другої групи-учасником ліквідації аварії на ЧАЕС.

«Він отримав із Пенсійного фонду повідомлення про те, що має право перейти на пенсію за інвалідністю. Але для того, щоб це сталося, Олександр Мельник повинен особисто прийти у відділення фонду із заявою.

Ще 4 листопада ми звернулися до суду, щоб забезпечити права Олександра Мельника як ліквідатора аварії на ЧАЕС, інваліда другої групи для отримання пенсії.

Із 4 листопада нічого зроблено не було – пенсія йому не нараховується, заяву він подати особисто не може.

Є також заява уповноваженого з прав людини Верховної Ради про забезпечення дотримання прав керівника кременчуцької телекомпанії «Візит» та призначення пенсії. Але реакції суду на це не було.

І нині те ж саме – суд  повідомив, що він направить наше клопотанння до установи, в якій утримується Олександр Мельник, і установа повинна забезпечити його права.

Але все це триває вже більше двох місяців і нічого не робиться взагалі», - зазначає захисник.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация