Кременчуцький нарцисизм. Подякуємо меру Малецькому за вчасно розчищений сніг у новій газеті

936 0
Кременчуцький нарцисизм. Подякуємо меру Малецькому за вчасно розчищений сніг у новій газеті

Сьогодні, 4 грудня, на засідання депутатської комісії з питань регламенту прийшли активісти, журналісти й члени громадських організацій зі зверненням, яке стосувалося горе-планів нашої кременчуцької горе-мерії, зокрема мера Віталія Малецького, який не знає, напевно, де б йому ще пропіарити свої добрі справи. Хоче газету створити - не просту, а зі сторінками кольоровими, про життя бідне чиновницьке, про справу важку влади нашої. 

Зі зверненням до комісії виступила член ГО "Європейський клуб " Лариса Гориславець.

Активістка почала із завдань комісії з питань регламенту, етики, депутатської діяльності - захищати права і свободи громадян, а у випадку їх порушення - моменально на них реагувати. Крім цього, комісія розглядає питання конфлікту інтересів та антикорупційної діяльності. 

"Проєкт рішення №23... У пояснювальній записці до проєкту рішення пропонується збільшити суму фінансування на КП "Кременчуцька телерадіокопанія" - замість 2,7 млн грн внести 18 млн, тобто більше у шість разів.

За ці кошти кременчуцька телерадіокомпанія випускатиме безкоштовно й розповсюджуватиме щотижня 44 тисячі примірників нової газети "Кременчуцькі новини", про що стало відомо з тендера, який оприлюднений у системі Prozorro", - зачитала звернення Лариса Гориславець.

Вона також зазначила, що подібна ініціатива, по-перше, йде всупереч державній стратегії України, а по-друге, Україна підписала з Європейським Союзом важливі ініціативні документи й взяла на себе зобов'язання - розбудовувати розвинуту й сталу демократію.

Одне із зобов'язань, яке підписала Україна, - це роздержавлення ЗМІ. 

Згодом Україна прийняла закон про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ. У Кременчуці, згідно з новим законодавством, роздержавили газету "Вісник Кременчука", але створили газету... на базі комунального підприємства "КТРК" і це така собі лазівка в законодавстві. 

Таким чином фінансування міської ради будь-якого друкованого видання суперечить законодавчим актам і міжнародним зобов'язанням України перед ЄС. 

 


До речі, петиція про перегляд питання щодо виділення з міського бюджету 9 млн гривень на газету набрала необхідну кількість голосів. 


 

"По суті подібні політичні рішення є реваншем радянського режиму й грають на руку проросійським силам. Враховуючи викладене, заради пам'яті полеглих на Майдані й в АТО і заради європейського майбутнього наших дітей, закликаємо вашу регламентну комісію відмовитися від будь-яких спроб відновити фінансування міською радою друкованих засобів масової інформації, зняти з голосування даний проєкт рішення №23, зареєстрований на офіційному сайті..." - додала Л. Гориславець.    

Крім того, Лариса Гориславець звернула увагу комісії на те, що вона неодноразово подавала запити в КТРК з проханням дати інформацію про програму телепередач, про закупівлі, про плани трансляцій, втім жодного разу відповіді не отримала. Що, так секретно? Мабуть, так і є, можливо, плани на день вони СМС-кою від мера отримують щоранку?

Не маючи взагалі інформації про діяльність КТРК, можна припустити, що кошти, які виділяються телекомпанії, витрачаються непрозоро. Мало того, журналістів та активістів обурює, що тендер телерадіокомпанія оголосила, ще не маючи "на руках" фінансів, бо дане питання ще не вирішено. Крім цього, за підрахунками медіаспеціалістів, ціна на газети, яку пропонує КТРК, завищена й набагато.

Виступила сьогодні на засіданні й депутатка Оксана Піддубна, яка звернула увагу присутніх на те, що жодного разу її виступи в сесійній залі не транслювалися на каналі КТРК в Ютуб, хоча запитів у неї було найбільше.

Рівність депутатів? Ні, не чули

Тож розслабтеся всі, хто хотів потрапити в ефір провладного телеканалу. Щоб туди потрапити, треба щиро дякувати на камеру меру Кременчука Віталію Малецькому та співати дифірамби нардепу Юрію Шаповалову. Такої думки депутатка Оксана Піддубна, й не тільки вона, бо жодного разу телеканал "Кременчук" не показав, що хтось там із кременчужан на щось скаржиться - жодного разу. 

У результаті вирішили питання це обговорити на сесії міськради, при тому, що коштів немає, але так, поговоримо й для проєкту мера  й більш ні для чого гроші знайдемо.

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация