Макулатурний "бабах". Кременчуцькі активісти проти газетного рупора мера Малецького

1 432 0
Макулатурний "бабах". Кременчуцькі активісти проти газетного рупора мера Малецького

На сьогоднішнє засідання з питань промисловості завітали не тільки її члени, депутати Кременчуцької міської ради, а й громадські активісти та представники засобів масової інформації, яких прямо "з ніг збили" масштабні газетні плани мерії та, зокрема, міського голови Віталія Малецького. 

Попри космічну дірку в міському бюджеті, яка наразі складає 150 млн грн, наші чиновники планують у наступному році... читати, а не працювати.

Бо як інакше пояснити плани мера Малецького виділити на наступний 2020 рік 18 мільйонів гривень Кременчуцькій телерадіокомпанії, політика якої - розповідати містянам виключно про героїзм нинішніх чиновників та велику працю в м'якому кріслі у Верховній Раді кременчуцького нардепа? 

Склалося враження, що нашим владникам різко стане сумно від дірявих міських доріг, від неідеальної міської медицини, й здалося їм, що газети, тиражем понад 40 тисяч, тендер на які нещодавно оприлюднило КП "КТРК", допоможуть остаточно не впасти лицем у багнюку.

Бо, мабуть, ці газети будуть рупором міської влади, до якої, на жаль, у мешканців нашого міста претензій достатньо. Втім кого це хвилюватиме, якщо тут газети з кольоровими сторінками роздаватимуть наліво й направо.

 

 

Саме роздаватимуть - безкоштовно. Бо, як зазначила сьогодні на нараді авторка даного проєкту рішення Юлія Перепелятник — начальник пресслужби Кременчуцької міської ради, кременужани бідують і купляти газети не всі з них можуть собі наразі дозволити. 

Тож мерія планує боротися з бідністю гортанням сторінок, а їх буде аж 16, і там буде все по-справжньому, як запевняє авторка, - про нашу культуру, про медицину, про освіту і взагалі про все хороше, про щастя та долю, якій ми повинні за таке прекрасне життя в Кременчуці дякувати. 

На думку кременчужан, це марнотратство, як мінімум, - виділяти на КТРК такі гроші, щоб створити так зване друковане "ехо" Малецького. Крім цього, з кременчуцькими проблемами, особливо в медицині, зовсім незрозуміла позиція влади. Вона не просто незрозуміла, вона дика. 

Вчора на сайті мерії з'явилася спеціальна петиція, в якій житель нашого міста Артем Кузьменко закликав депутатів та міського голову Віталія Малецького відмовитися від намірів витратити понад 9 млн грн на друк безкоштовної газети міськвиконкому з назвою "Кременчуцькі новини".

Сьогодні до мерії прийшли активісти.

Журналістка Тетяна Донченко, яка також є членом громадської організації "Європейський клуб", сьогодні на нараді виступила зі зверненням від кременчужан, у якому порушила питання доречності вищевказаних планів витрат і на газету, й загалом на комунальну телерадіокомпанію. 

 

 

"У нас що, в місті нормальні дороги? У нас уже вирішені проблеми з медициною? Може, ми купили ангіограф, на який наразі немає грошей? Може, ми купили апарат УЗД в дитячу лікарню? Про що б ми не говорили, ми говоримо про гроші..." - заявила Т. Донченко.

Крім того, в планах КТРК - створити газету - "про хороше почитати" Тетяна Донченко побачила зловживання монопольним становищем, бо тиражем у 44 тисячі примірників не може похизуватися жодне кременчуцьке видання, та ще й безкоштовним. 

Таким чином, за кошт платників податків створюється такий собі "рупор влади", який, як і комунальне телебачення, буде аналогічно замовчувати суспільно важливі проблеми мешканців нашого міста.

Така своєрідна цензура в нас уже є, бо, як бачимо, міський голова Віталій Малецький не проводить брифінги, апаратні наради, не спілкується і не зустрічається з пресою, даючи коментарі виключно на камеру комунальної Кременчуцької телерадіокомпанії. Ось така паралельна інформаційна реальність, точніше, повна підміна інформаційного простору.

На думку активістів, виграшним варіантом став би приклад херсонських чиновників. Там оголосили тендер не на друк окремого готового видання, а на висвітлення інформаційної діяльності міської ради в уже існуючому друкованому ЗМІ. У результаті виграла тендер у Херсоні незалежна газета й коштувало це виконкому міста Херсона лише 30 тисяч гривень: 

 

 

А в нас у Кременчуці  хочуть затіяти "багатомільйонний макулатурний бабах" і викинути з уже дірявого міського бюджету на газету більше 9 млн грн.

З такою нераціональністю чиновників погодилася не тільки депутатка міськради Оксана Піддубна, депутатка Валентина Головко, а й Ольга Оленич - головний редактор газети "Кремінь". 

Присутній на комісії юрист мерії Валерій Мирошниченко заявивив, що звернення візьмуть на опрацювання. І зазначив, що в новій, безкоштовній для всіх кременчужан газеті будуть публікуватися прийняті рішення міської ради, якісь документи та акти - на всіх сторінках.

Втім навіщо це кременчужанам  і як це сходиться з тим, що розповіла Юлія Перепелятник, незрозуміло, бо авторка розповідала про інформативні й цікаві сторінки про спорт, культуру, медицину тощо.

Наостанок активісти нагадали присутнім, що Кременчуцька телерадіокомпанія є наразі фігурантом кримінальної справи.

 

Читайте також: Без натяків на сором. У Кременчуці за бюджетні кошти рекламується бізнес нардепа Шаповалова

 
 
 

ФОТО - Артем Кузьменко

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация