Секція АМУ в Кременчуці сьогодні. Міська медицина вже приватно-комунальна. Перемога проти зради

580 0
Секція АМУ в Кременчуці сьогодні. Міська медицина вже приватно-комунальна. Перемога проти зради

Чого досягли?

Заступник міського голови Ольга Усанова презентувала медичним експертам медичні програми Кременчука, які фінансуються за рахунок коштів міського бюджету.

А наскільки все це нове – чиновник розповідала на засіданні медичної секції АМУ, яка засідає другий день у готелі «Європейський».

Отже, виклад заступника мера Кременчука з медицини – такий.

Однією з перших програм у нашому місті є програма «Пологові сертифікати», за якою пологи породіллям із кременчуцькою реєстрацією оплачуються з міського бюджету.

Інше – це програма  «Стоп Інфаркт», яка теж спрямована на захист кременчужан від серцевої недуги. У рамках програми для жителів міста на безоплатній основі проводять коронографію та стентування артерії й це стосується хворих, які потрапляють у лікарню з діагнозом предінфарктний стан.

Ще в місті діє програма «Доступна аптека», але сьогодні це урядова програма.

Серед нових програм, як розповіла заступник міського голови, - програма лікування онкологічних та гематологічних захворювань. 

Нею передбачено з міського бюджету забезпечення онкохворих кременчужан безкоштовними препаратами для проходження 1-го  курсу хіміотерапії.

У рамках цієї ж  програми жінки, які зареєстровані в місті Кременчуці, можуть безкоштовно проходити дослідження молочної залози на новому комунальному мамографі.   

Щодо дитячої медицини, то в місті діє програма відшкодування першого дня перебування маленького пацієнта на стаціонарі дитячої  лікарні. Для цього також виділяються кошти з міського бюджету.

І чому це не перемога?

Далі ж варто сказати, що Ольга Усанова сказала не все з позитивів, які втілені в нашому місті.

А вони ж такі – враховуючи дорожнечу, в місті також діє програма фінансової допомоги хворим за рахунок міського бюджету.

І тут мова про надання фінансової допомоги хворим, яка надається розпорядженням міського голови тим же хворим на лікування.

Інше, про що забула Ольга Усанова, – хворі на онкологію чи неврологію можуть один раз отримати талончик, щоб пройти безкоштовно обстеження на КТ та МРТ, але за контраст їм доведеться платити самим.

І далі теж доведеться платити й багато, бо такого бюджетного обладнання в місті немає.

Далі – можливо, на папері в нашому місті й діє оплата ліків першого дня для пацієнта лікарні, але хворі в перший день їхнього перебування на ліжку отримують такий список ліків, які потрібно купити, що мало не буде нікому.

Ще – ліки для хіміотерапії. Першого разу при їх купівлі в тій же депутатській  аптеці, що на першому поверсі Першої міської лікарні, їх вартість компенсуватимуть із міського бюджету.

Але на другу хімію й наступні виявиться, що потрібні вам препарати, які продають тільки в одному місці в Кременчуці й коштують значно дорожче, ніж в інтернеті.

І те ж саме буде зі стентуванням – хворому поставлять безкоштовно один стент. Але коли мова піде про другий, то виявиться, що вартість цього стентування в Полтаві вдвічі менша, ніж у Кременчуці.

А якщо до цього додати, що справа не тільки в стентах, але й в обстеженні, а воно переважно платне, то залишається тут одне – дякувати колишньому медичному міністру Уляні Супрун, яка добилася того, що в наших поліклініках сьогодні безкоштовні аналізи крові й безкоштовне УЗД, бо ці обстеження є на чому проводити.

У підсумку ж висновок один. Кременчуцькі чиновники справді роблять свою справу, що стосується хворих, але робиться далеко не все, а те, що необхідно, – не робиться взагалі.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация