КЕРІВНИКИ ТА ЇХ ЗАСТУПНИКИ, АБО РОДИНАМИ У ДЕПУТАТИ. Кременчуцькі партійні списки для голосування

1 633 0
КЕРІВНИКИ ТА ЇХ ЗАСТУПНИКИ, АБО РОДИНАМИ У ДЕПУТАТИ. Кременчуцькі партійні списки для голосування

За кого ми будемо голосувати  25-го жовтня? Які прізвища є у списках і хто ці люди. Чим і ким один партійний список різниться від іншого. Де більше бізнесменів і в якому ранзі розташувалися наші непотоплювані чиновники, які міняють партії як рукавички, але не міняють свої офшорні компанії, через які відмивають бюджетні кошти. Репортер зазирнув у списки кандидатів у депутати міської ради – понад 600 прізвищ і 14 партій та побачив ось що.

Хто у нас «еліта»?

2015 року найбільш елітною партією Кременчука стане нікому не відома раніше партія «Солідарність», у яку увійшли всі наші міськвиконкомівські вищі чиновники.

Увійшли, бо партія вважається пропрезидентською і за звичкою саме в такі об'єднання – як померлі «Наша Україна» та Партія регіонів - ідуть виключно перші особи.

Натомість усі, хто у міськвиконкомі  чи райвиконкомах рангом нижче, – в цю партію не потрапили, бо недоросли.

Це кременчуцький список кандидатів у депутати, де конкурс бажаючих зайняти крісло в міськраді складає в середньому від 14 до 16 осіб. І зрозуміло, що на першому місці за кількістю начальників – партія влади, тобто «Солідарність»,  яку у нашому місті очолює перший заступник міського голови Віктор Калашник.

Поруч з ним – тільки висуванці високого рангу й тільки у списку «Солідарності» ми можемо зустріти начальника міського управління юстиції Наталю Проценко, командира в/ч 3059 Олександра Алєніна або пана Козіна, директора торгового центру «Галактика», який, як відомо, належить нашому нардепу Юрію Шаповалову.

Але це еліта, куди всіх не пускають – лише тих, хто вродився посадою або товщиною свого гаманця, або наближеністю до першої віп-особи списку – Віктора Калашника. Є й інший варіант – у цю партію можна потрапити за протекцією нардепа Шаповалова, але це вже інша історія

Хто у заступниках «директорів» міськвиконкому, або Яка вона кременчуцька «Батьківщина»?

Це друга партія у Кременчуці за кількістю своїх депутатів у нинішній  міськраді. Очолює її відомий директор міського Центрального ринку Євген Холод і, звісно, ці люди своїх позицій (певно, що не все у місті роздерибанили) не здають.

Однак саме в цій партії, в її списках ми бачимо не стільки депутатів, як чиновників міськвиконкому,  Автозаводського та Крюківського райвиконкомів, у яких у нас перебувають діти тих, хто йде в депутати від партії влади.

Тож уважно переглянувши прізвища, ми знову бачимо прізвище Калашника, а це син нашого першого віце-мера, й не тільки його. Якщо коротше, то тут точно сидять одні патріоти. Очолює ж цю партію дуже відомий депутат міськради Олександр Головач, суд по якому все йде і, вочевидь, закінчиться після виборів.

«Свобода» поведе родину Бугайчуків у  депутати

Організатори висування кандидатів від партії «Свобода» у Кременчуці взагалі  ризикують. І мова тут не стільки про першого кандидата, тернополянина Красовського, як про родину керівника заводу «Ампер» і колишнього губернатора Віктора Бугайчука та його дружину. Останні йдуть по округу №1 й №2, що в центрі міста, й одразу зустрічаються з усім ресурсом з боку партії «Батьківщина», чий кандидат – директор Центрального ринку Євген Холод. Але представник «Батьківщини» сидить на цьому окрузі багато років і, зрозуміло, сидить не просто так. Він поставив невеличкі паркани навколо житлових будинків і зробив не лише це.

Натомість родині Бугайчуків довести, що вони кращі за своїх конкурентів з «Батьківщини», буде дуже непросто.

«Рідне місто» змінить свій імідж

Це інше угруповання депутатів міської ради, яке «братиме» виборців у полон своєю масовістю. У цьому списку – як директори-перевізники, так і бізнесмени, які роблять свій бізнес на оренді приміщень.

Загалом же кістяк цього списку залишився таким, як і раніше, – бізнесовим, але нині ми також бачимо нові обличчя – це директор кар’єру «Гірник» Геннадій Федотов разом із сином. Для чого депутатство цьому чоловіку – на це запитання відповідь знає лише він один. 

Щодо майбутнього результату виборів для бізнесменів з цієї групи, то він прогнозований. П’ять років тому завдяки цукру представники цієї бізнесової партії виграли, правда з бійкою, вибори у таких же мільйонерів, як представники міської «Батьківщини».

Що у нас з «Опозиційним блоком»

Кременчуцький Опозиційний блок у нашому місті теж провладна партія, у яку, не роздумуючи, пішов керівник Автозаводської райради Валентин Шафорост і не тільки він.

Втім, як і у випадку з усіма іншими партіями, головну роль тут гратимуть фінансові можливості самих кандидатів у депутати міськради. А у представників «Опозиційного блоку» вони достатньо великі і в самому списку вистачає депутатів міськради минулого скликання.

Що це дасть у підсумку ? Як на репортера, картина з опозиціонерами в міській раді, які такими ніколи не були, – не зміниться.

Хто йде й хто прорветься?

Кременчуцька міська організація партії «Укроп» разом з Радикальною партією та «Самопоміччю» теж отримають свої місця в міській раді, як і «Партія простих людей» Сергія Капліна.

Вочевидь, не будуть марними зусилля й для партії віце-мера з гуманітарних питань Малецького, назва якої - «Поруч» і в якій кількість чиновників нашої мерії – найбільша. Але це – нове покоління наших чиновників, які років через десять покажуть усю свою здатність ділити і дерибанити. Якщо, звісно, їх раніше ее виженуть з мерії через неробство.

Ще у списку – партія «Воля» з її відомим керівником Ольгою Тіщенко та «Сила людей» з депутатом  міськради Оксаною Гуйдою.

Про підсумки

Це останнє, про що варто зазначити, переглянувши декілька разів прізвища усіх кандидатів. І висновок тут такий:  найбільш ймовірно, кременчуцька міська рада не зазнає змін взагалі. Єдине що – депутатів міськради стане менше, всього 42, але все інше – розподіл на місцеві бізнес-клани - повністю збережеться.

За таким уже можна передбачити, що буде далі. А далі наші обранці працюватимуть у такому ж напрямку, як і раніше – ділитимуть і розподілятимуть.

Ну і, звісно, буде нова війна з журналістами. Без цього у Кременчуці нічого не обходиться.

Чи є можливість усім нам позбутися цього майбутнього  кошмару, який  спостерігали у місті п’ять років поспіль? Як на репортера – є. Але для цього ми не повинні обрати тих, хто вже був депутатом міської ради. Інакше толку від цих виборів не буде ніколи.   

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация