Як на жахливих онкологічних показниках Кременчука робити рекламу? Мер та губернатор показали приклад

2 899 0
Як на жахливих онкологічних показниках Кременчука робити рекламу? Мер та губернатор показали приклад

Що порадувало ?

У Кременчуці сьогодні – неординарна подія, з урочистими промовами, розрізанням стрічок, телекамерами та гостями.

Голова Полтавської обласної адміністрації Валерій Головко, керівник медичного департаменту ОДА Віктор Лисак, мер міста Віталій Малецький зі своїми заступниками й чисельними депутатами відкривали  відремонтовану поліклініку Кременчуцького онкологічного диспансеру.

Загалом, гостей було дуже багато, й за посадами їх перераховували 10 хвилин.

Тож можна було послухати радісні промови наших начальників, які своїм виборцям повідомили, що цей ремонт старого приміщення з його перетворенням на нормальне (а сюди вклали півмільйона гривень) є прикладом консолідованої роботи обласної та міських гілок влади.

Саме про це розповів губернатор Полтавщини Головко, який також зауважив, що Кременчук за кількістю онкологічних хвороб є лідером як на Полтавщині, так і в Україні.

Про що ще говорили ті, хто виступав, так це про профілактику онко. Цієї самої профілактики, по суті, сьогодні в Кременчуці немає, але в 2019 році на території Першої міської лікарні планують відкрити спеціальний діагностичний центр. І вже після цього можна буде говорити про виявлення онкологічних захворювань на першій стадій та лікування. До речі, лікування вважається успішним, якщо людина після цього проживе 5 років.

Але цей центр з’явиться колись, якщо з’явиться, а нині просто від мікрофона лунали подяки: нашому губернатору Головку та промисловим підприємствам міста, бо виділили кошти на купівлю меблів для поліклініки та озеленення.

У виступах своїх гості над кременчужанами познущалися. І лідерство тут – за керівником обласного Департаменту охорони здоров’я паном Лисаком.

Цей чоловік, а він повністю знає всю кременчуцьку жахливу статистику онкозахворювань, розповів, що в нього були сумніви – брати відремонтовану поліклініку на баланс області чи ні.

Врешті-решт, здоровий глузд переміг, і тепер хворі на онко кременчужани можуть займати чергу до головного лікаря Севідова з 6-ї ранку не в самому диспансері, як було раніше, а в поліклініці.

І від чого сумно ?

Це теж враження від чиновницького заходу – відкриття поліклініки онкологічного диспансеру.

І мова тут про наступне: ось наші начальники поліклініку відкрили й відремонтовані кабінети показали. Але в кабінетах для прийому хворих -  старий, як світ, рентгенівський апарат, якісь шприци й ще старіші мікроскопи, які, певно, стоять тут із часів Овксентія Богаєвського, який їх особисто привіз до Кременчука двісті років тому.

І звідси висновок один: у Кременчуці, як це півсторіччя тому робив покійний головлікар  диспансеру Дороженко, а сьогодні робить головлікар Севідов, головний інструмент діагностики – це руки лікаря.

У нашому місті – всі магнітно-резонансні томографи, комп’ютерні томографи й ще купу приладів заміняє лікар, який прощупує людину руками, аби зрозуміти, яка саме пухлина й яка саме стадія хвороби.

Інше, що взагалі емоціями не передається, так це відповідь губернатора Валерія Головка на запитання репортера "чому у нас хіміотерапія для хворих платна й чи не можна в цьому випадку допомагати людям з обласного бюджету? І так само – вже в обласній клініці - є малі діти зі страшними діагнозами, але й для них теж увсе платне. Чому?"

Відповідь губернатора Головка на це: "Змінити все, звісно, можна, але це можливо тільки з наступного року". Чому не можна змінити для таких хворих статті в обласному бюджеті та допомогти хворим у 2017-му, й чим хворі діти завинили перед чиновниками, губернатор не пояснював.

Що у підсумку?

У підсумку ж – лише слова губернатора Валерія Головка, що Україна сьогодні витрачає на війну на сході по 100 мільярдів на рік. Тобто – зрушення будуть, але не дуже відчутні. Й після цих слів пан Голова обласної адміністрації сів у свій бюджетний джип, який коштує не менше мільйона грн., і поїхав. За ним, аби не загубити – полтавські журналісти.

А перед відбуттям першої особи області можна було спостерігати, як пану Головку вручали підписи з вимогою заборони будівництва Біланівського ГЗК.  

Великої обіцяної демонстрації з цього приводу, а мова йшла про 200 осіб, які прийдуть до губернатора, не було.

Цей захід  наш міський голова Віталій Малецький через свій сайт «Тудей» відмінив, аби не нариватися на неприємності від губернатора.

Останнє, що залишилося в підсумку, так це кременчуцька екологія та наша питна вода з хлором. Це дві основні причини лідерства Кременчука  в онкозахворюваннях, але про це не згадав ні міський голова Віталій Малецький, ні губернатор Валерій Головко.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация