Муніципальну поліцію Кременчука перейменують, а інакше - скасують держреєстрацію в ЄДРПОУ

992 0
Муніципальну поліцію Кременчука перейменують, а інакше - скасують держреєстрацію в ЄДРПОУ

За тим, що повідомляє офіційний речник МВС України, відповідно до частин 4 та 5 статті 16 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» найменування юридичної особи не може бути тотожним найменуванню іншої юридичної особи (крім органів місцевого самоврядування).

У найменуванні юридичних осіб забороняється використовувати повне чи скорочене найменування державних органів або органів місцевого самоврядування або похідні від цих найменувань.

У даному разі центральний орган виконавчої влади - Національна поліція України.

Закон дозволяє їй використовувати і скорочену форму - слово "поліція". 

За пунктом 8 частини 1 статті 28 Закону невідповідність найменування юридичної особи вимогам Закону є підставою для відмови в державній реєстрації.

"До уваги міських голів і громадських активістів.

Роз'яснення щодо численних ГОшок і КПшок, які незаконно використовують слово "поліція" і яких розплодилося по всій країні, - хоч греблю гати.

Після ретельного юридичного аналізу і листа міністра Авакова до міністра Петренка досягнуто принципової домовленості між МВС і Мін'юстом про те, що останнє вживатиме всіх законних заходів для приведення у відповідність до закону назв цих юросіб.

Простіше кажучи, всі повинні будуть перереєструватися і прибрати геть слово "поліція" зі своїх назв.  

Тобто всі муніципальні формування з охорони громадського порядку можуть називатися "вартами" чи чимось подібним, на що вже місцевому самоврядуванню фантазії вистачить, але "поліція" може бути в країні тільки одна, а саме: "Національна поліція України".

Ну і зайвий раз нагадую, що такі формування не можуть жодним чином здійснювати правоохоронну діяльність, застосування ними заходів примусу є незаконним і становить склад злочину за статтями "Присвоєння владних повноважень", "Самоуправство" тощо", - коментує пан Шевченко правову колізію з назвами.

 

 

Для Малецького та представників мерії це означає одне - підготовка документів до сесії міської ради щодо зміни назви нинішнього комунального підприємства "Муніципальна поліція" на назву на кшталт "Муніципальна варта Кременчука".

Нагадаємо, нинішнє КП "Муніципальна поліція", котра є комунальним охоронним підриємством, цьогоріч з міського бюджету має отримати фінансування на загальну суму 3,2 млн. гривень, а наступного року - 10 млн. гривень.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация