Департамент захисту економіки Нацполіції працює по меру через надання приміщень Молодіжному парламенту

1 719 0
Департамент захисту економіки Нацполіції працює по меру через надання приміщень Молодіжному парламенту

У діях мера Кременчука Віталія Малецького та його підлеглих Департамент захисту економіки Національної поліції вбачає корупцію.

Мера через це викликали на допит, на який він не поїхав через своє службове відрядження.

Про це міський голова сам повідомив журналістам на брифінгу після засідання виконкому, котре відбулося 29 травня.

Інтерес правоохоронців до мера та його підлеглих викликаний передачею в оренду приміщення, що по вулиці Шевченка, 19/1, представникам Молодіжного парламенту. Ціна оренди є сміховинною - 1 гривня на рік. Термін оренди - 10 років.

Слід вказати, що приміщення на таких умовах здається вже 17 років.

"Департамент захисту економіки в Полтавському районному суді отримав рішення суду про тимчасовий доступ до речей і документів. Це стосується надання приміщення комітету молодіжних організацій.

Фахівці в сфері захисту економіки бачать у цьому корупційні дії - мої й інших працівників виконкому. Нас слідчий не викликала туди, але ми могли б усе пояснити.

Перше рішення прийнято було ще в далекому 2000 році, коли було надано приміщення молодіжним організаціям. Потім, у 2006, ще на 10 років продовжили, і таке ж рішення прийняли нещодавно", - прокоментував ситуацію сам мер.

При цьому міський голова зауважив, що на схожих умовах позички громадська організація "АТО-Майдан-Кременчук" користується приміщенням, що по вулиці Миколаївській, 1-А.

 

Суть питання

Схоже, що правоохоронці у своїй роботі керуються такими моментами.

Влітку минулого року громадська організація "Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій" (офіційна назва Молодіжного парламенту. - Ред.) отримала в користування на 10 років за 10 гривень приміщення по вулиці Шевченка, 19/3 (центр міста).

Слід розуміти, що дана громадська організація є виключно приватною: серед її засновників ані держава, ані органи місцевого самоврядування не значаться.

Сама ж організація не виконує функцій органів місцевого самоврядування.

Комунальним підприємством Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій також не є.

Про те, чи має дана громадська організація право на встановлені законом пільги, автору не відомо. 

Відповідно, слідчий поліції за підтримки оперативних працівників Департаменту захисту економіки можуть порахувати ринкову вартість оренди приміщень по вулиці Шевченка, 19/3 за останні 17 років.

У випадку Малецького та його команди мова буде йти про ринкову вартість оренди приміщень за 10 років, протягом яких Молодіжний парламент користуватиметься приміщеннями за вказаною адресою.

Для центру міста місячна вартість оренди 1 квадратного метра коливається в середньому від 150 до 250 гривень. Приміщення площею 100 квадратів коштуватиме 15 тис. гривень на місяць без врахування вартості комунальних послуг.

За рік набіжить 180 тис. гривень оренди, за 10 років - 1,8 млн. гривень.

Слід не забувати, що площа, котрою користуються працівники Молодіжного парламенту, може бути більшою.

Вищенаведені розрахунки дуже приблизно показують, яку суму у вигляді збитків (упущена вигода) слідчий може виставити меру та його підлеглими.

Як уже повідомляла "Програма Плюс", міський голова Віталій Малецький через свою роботу щодо надання цього приміщення на пільгових умовах може мати реальний конфлікт інтересів, що теоретично може загрожуати йому притягненням до адміністративної відповідальності за статтею 172-7 КУпАП.

Нагадаємо, увагу до себе міський голова привертає тому, що 17 травня 2016 року у межах своєї компетенції  видав розпорядження № 169-Р "Про скликання 8 сесії Кременчуцької міської ради...", яким затвердив порядок денний сесії, до якого у свою чергу пунктом 2.8 включено питання про фактичну безоплатну передачу Молодіжному парламенту чималенького приміщення у центрі міста терміном на 10 років.

Економія на орендній платі, яка для центру міста є чималою, за 10 років буде фантастичною, а тому не може не становити матеріального інтересу.

Як ми вже вказали, керівником даного Комітету станом на 2016 рік була Світлана Пищита, яка знаходиться у прямому службовому підпорядкуванні  меру та підконтрольна йому з огляду на статтю 42 Закону України "Про місцеве самоврядування" (мер може призначати та звільняти керівників виконавчих органів).

Не слід забувати, що Віталій Малецький ще станом на 8 грудня 2015 року числився серед кінцевих власників Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій та ледь не отримав за це протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.

Якщо переглянути структуру засновників Комітету, то можна побачити, що одним із засновників засновника (ГО "Фонд підтримки студентської молоді") є Суперека Юлія, яка є соратницею нинішнього мера по партії "Поруч".

Пані Суперека засвітилась в інформаційному просторі у зв'язку з використанням адмінресурсу під час суботника напередодні виборів-2015.

Тут слід відмітити про її тодішню співпрацю з нинішнім депутатом міської ради Миколою Бокованом та нашою Світланою Пищитою  під час адміністрування сторінки групи Молодіжного парламенту в соціальній мережі.

Як бачимо, у пана Малецького на момент видачі розпорядження про скликання 8 сесії міської ради та включення до порядку денного питання про оренду приміщення Комітетом уже існував приватний інтерес, який зумовлений його особистими та дружніми стосунками зі Світланою Пищитою і Юлією Суперекою у зв'язку з причетністю й членством у Молодіжному парламенті та партії "Поруч" (стаття 1 Закону України "Про запобігання корупції").

Читайте також: Мера Кременчука Малецького тягнуть до кримінальної відповідальності. Віце-мер Проценко проти

Такий приватний інтерес пана Малецького у сукупності з матеріальними вигодами (яку може отримати Молодіжний парламент на економії оренди) та збитками (які може отримати бюджет Кременчука внаслідок упущеної вигоди від здачі в оренду комунального майна в центрі міста) не може не впливати на об'єктивність прийняття ним рішень та вчинення дій під час видачі вже вказаного розпорядження - питання вартості оренди у центрі міста не може не хвилювати.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация