У Кременчуці сьогодні вшанували пам'ять репресованих мешканців. Скорботний мітинг

2 578 0
У Кременчуці сьогодні вшанували пам'ять репресованих мешканців. Скорботний мітинг

У Кременчуці сьогодні вшанували пам'ять жертв політичних репресій і мова про тих, кого розстрілювали та саджали у в’язниці з 1917 по 1940 роки.

За тим, що нарахували в міському музеї, - йдеться щонайменше про три тисячі наших земляків, яких у каральні часи ділили на дві категорії.

Перша – це особливо загрозливі. Друга – не особливо. Тож шлях першої групи, а її представників розстрілювали в центрі міста, де раніше розташовувався відділ НКВС, – розстріл і Ревівське кладовище.

Кому пощастило більше – тому шлях у Сибір і смерть у концтаборі. Тобто вибір невеликий.

Про що говорили на скорботному мітингу – так це про те, що історія нас мало вчить. Зокрема, ми до сьогодні не розуміємо, що таке репресії, коли тебе розстрілюють ні за що, під увімкнені мотори вантажівок у центрі міста…

Сьогодні ж у Кременчуці – просто скорботний мітинг на місці розстрілу людей і молитви отця Володимира зі Свято-Миколаївського собору про прощення душ загиблих.

 

 

Читайте також: У Кременчуці сьогодні відзначили День Перемоги. За новим сценарієм і промовами про АТО

Далі – хвилина мовчання та квіти, які покладені до пам’ятного знака «Жертвам сталінських репресій».

Про що слід додати – захід був офіційним, тобто для місцевих чиновників з міськвиконкому та районної адміністрації. Й певно, що нагадування про ті трагічні роки спрямовані і їм теж, як і решті наших людей.

От тільки чи зрозуміємо ми, що відбувалося в ті часи й якою кров’ю все це обходилося й головне – заради чого?

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация