Добивають: мер та депутати у незаконний спосіб хочуть позбавити Піддубну права голосувати в міськраді

2 099 0
Добивають: мер та депутати у незаконний спосіб хочуть позбавити Піддубну права голосувати в міськраді

Відповідну інформацію оприлюднила сама депутат міської ради Оксана Піддубна.

За тим, що вона повідомляє, сьогодні, 11 травня 2017 року, на сесії Кременчуцької міської ради  "фіолетова коаліція", що складається з мера та більшості депутатів, планує винести на розгляд сесії проект рішення про позбавлення її права голосувати на 5-х пленарних засіданнях. 

"Причиною народження такого проекту рішення стало те, що я запропонувала одному з депутатів не дозволяти використовувати себе в якості «презерватива», адже третина депутатського корпусу м.Кременчука голосують за вказівкою міського голови після його кодового словосполучення «прошу голосувати! прошу підтримати!" - так Піддубна коментує плани мерії заблокувати її роботу.

 

 

Як зазначає депутат, справжньою причиною таких рухів з боку "фіолетових" є намагання нейтралізувати свого політичного опонента, котрий створює скандали навколо спроб у непрозорий або сумнівний спосіб розпоряджатися коштами та майном громади.

 

ЯКА ВІРОГІДНІСТЬ НЕЙТРАЛІЗУВАТИ ПІДДУБНУ?

Якщо мер дійсно на сьогоднішній сесії винесе на голосування проект рішення про позбавлення Оксани Піддубної права голосувати на найближчих 3-5 сесіях, то він з депутатами лише спрацює на користь своєї куми (Піддубна та Малецький є кумами. - Ред.). 

Це станеться через те, що такий проект рішення в разі його наявності явно та грубо порушує Конституцію та чинне законодавство України.

І сам проект рішення відсутній на сайті міської ради, а це порушення вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації".

У такому випадку Піддубна явно буде виглядати жертвою політичних переслідувань, а це погано для іміджу її опонентів.

Крім того, в статті 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" (Дострокове припинення повноважень депутата місцевої ради) зазначено вичерпний перелік ситуацій, коли повноваження депутата може бути припинено - серед них не значиться неетична поведінка депутата.  

Момент, коли тимчасово можуть призупинити повноваження депутата місцевої ради, в законодавстві України відсутній.

У такому разі мер та депутати явно порушуватимуть приписи статті 19 Конституції України, яка чітко зобов'язує органи місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. 

Прийняття такого антиконституційного рішення явно привертатиме увагу ЗМІ всеукраїнського рівня, але й це ще не все.

Далі на мера та депутатів може очікувати перспектива кримінального провадження за фактом явного перевищення своїх службових повноважень, яке при потужній інформпідтримці матиме гарну перспективу.

Усі, хто голосуватиме за такий проект рішення, автоматично отримає статус злочинця, оскільки, як уже зазначено вище, явно вийде за межі наданих повноважень. Ті, хто голосуватиме "За", ризикують багато чим.

Нейтралізувати Піддубну може лише суд за наявності залізних підстав, а таких нині немає.

 

А ЯКЩО КИНУТИ МУНІЦИПАЛЬНУ ПОЛІЦІЮ проти ПІДДУБНОЇ?

Дуже сумнівний варіант. Очільник даного комунального підприємства Максим Березін та його підлеглі мають розуміти, що в разі блокування депутата Піддубної його може спіткати доля у вигляді відкликання поліцією ліцензії на охоронні послуги.

Блокувати депутата в муніципальної поліції немає ані прав, ані повноважень. Те ж саме стосується поліції звичайної.

Отримати погану славу охоронної фірми "Скорпіон-2016" виглядає дуже непривабливо.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация