Відлуння політико-наркотичного інциденту 2015 року: екс-поліцейський Сурадєєв програв суд депутату Терещенку

1 401 0
Відлуння політико-наркотичного інциденту 2015 року: екс-поліцейський Сурадєєв програв суд депутату Терещенку

Минулого четверга, 4 травня, суддя Автозаводського райсуду Жанна Кривич поставила крапку в судовій тяганині, яка тривалий період часу продовжувалася між екс-працівником поліції Ігорем Сурадєєвим та нинішнім депутатом «Опоблоку» Костянтином Терещенком разом з його партією.

Для тих, хто не в курсі, нагадаємо про те, що 24 вересня 2015 року біля Автозаводського районного суду трапився скандал з присмаком політики та наркотиків.

Головними «героями» скандалу стали тодішній бізнесмен, кандидат у депутати міськради Костянтин Терещенко й працівник міліції Ігор Сурадєєв. 

Тоді Сурадєєва запідозрили в причетності до підкидання в машину Терещенка (стояла 24 вересня 2015 року біля суду) пакетика з білим порошком.

Пізніше виявилось, що це дійсно наркотик. 

Стосовно міліціонера у зв'язку з гучним скандалом за стінами суду почала циркулювати інформація про кришуванні наркоторгівлі в Кременчуці. 

Сам Сурадєєв запідозрив, що масована інформаційна кампанія проти нього було організована його противником Костянтином Терещенком.

Дана підозра вилилась у судовий позов про захист честі й гідності (екс-міліціонера Сурадєєва. - Ред.).

Як уже відомо, позов Сурадєєва до депутата Терещенка суддя Жанна Кривич відхилила.

Після оголошення рішення суддя повідомила екс-правоохоронцю про те, що дане рішення не означає, що Сурадєєва де-факто визнали наркоторгівцем.

Слід повернутися трохи назад, до подій 3 квітня, коли відбулися дебати в суді між сторонами по даній судовій справі.

Отже, в Автозаводському райсуді Кременчука почалися дебати у справі за позовом про захист честі і гідності колишнього поліцейського Ігоря Сурадєєва до депутата Кременчуцької міськради Костянтина Терещенка (фракція «Опозиційний блок») і самої міської парторганізації.

У ході дебатів захист Ігоря Сурадєєва і сам позивач наново розповіли, що нинішній депутат міськради Костянтин Терещенко його оббрехав і образив в інформаційному бюлетені «Наше місто», яке видавалося напередодні виборів у міськраду в 2015 році.

Адвокат Сурадєєва Михайло Самойленко щодо Терещенка зазначив, що останній спеціально «під Сурадєєва» оголосив про початок акції «Стоп амфетамін».

Сурадєєв сам зазначив, що Терещенко безпідставно назвав його перевертнем у погонах, торговцем наркотиків.

З Терещенка вимагали 100 тис. грн. моральної шкоди та спростування інформації.

Адвокат депутата Анатолій Кононенко заявив, що інформаційний бюлетень не є ЗМІ. Він вважає, що не встановлений автор матеріалу Вадим Мовчан та не зрозуміло, хто саме випускав видання.

Більше того, він припустив, що під час виборів одні політопоненти видають газети, схожі під конкурентів, і в даній ситуації не зрозуміло, чи випустив бюлетень «Наше місто» саме «Опоблок».

Адвокат вказав на те, що інформація щодо фінансування випуску даного бюлетеня саме з боку Терещенка відсутня.

«Крім того, де докази, що К. Терещенко давав інтерв'ю саме цьому інформаційному бюлетеню? Він заявляв, що цьому бюлетеню інтерв'ю не давав...» - зазначив А. Кононенко.

Також Кононенко згадав про диск, який надав адвокат Сурадєєва на підтвердження прес-конференції Терещенка.

На його думку, звук на диску з прес-конференції Терещенка теж не можна вважати доказом.

«Може, Терещенко вдома тренувався до прес-конференції і говорив сам із собою. Звідси і звук», - вказав адвокат.

4 травня в дебатах виступив сам Костянтин Терещенко. Він заявив, що не відмовляється від жодного слова на адресу В. Сурадєєва.

«Акція «Стоп амфетамін» діє. У місті створена муніципальна поліція і її завдання – боротьба з вуличною наркоторгівлею», - сказав К. Терещенко.

Події навколо Автозаводського райсуду, коли в машину К. Терещенка був підкинутий пакетик з наркотиками, він назвав спланованою акцією і заявив, що міліція в той момент не допомогла йому, а допомогли журналісти.

«Яка це випадковість, що як тільки знайшли в машині наркотик, там відразу з'явився Сурадєєв?!» - риторично запитував депутат-відповідач за позовом.

Сам В. Сурадєєв вважає, що доказів його непричетності до наркотиків у машині К. Терещенка достатньо. Серед них - відеозаписи камер відеоспостереження. 

Колишній поліцейський запропонував взяти у мобільного оператора місцезнаходження його телефону в момент тих подій і вважає аудіозапис з прес-конференції К. Терещенка цілком законним доказом.

Після проведення дебатів суддя Жанна Кривич видалилася в нарадчу кімнату і пізніше оголосила вступну і результативну частини рішення по справі.

«Позов В. Сурадєєва до К. Терещенка, парторганізації «Опоблок» про визнання неправдивої інформації, надрукованої в інфобюлетені «Наше місто» в 2015 році, залишити без задоволення. Рішення може бути оскаржене...» - оголосила суддя Ж. Кривич.

Після оголошення суддя заявила, що позов не задоволено не через те, що «Сурадєєв - наркоторговець, а з ряду інших причин».

Слід вказати на те, що сам Сурадєєв у суді намагається відновитися на роботі в Нацполіції.

Адвокат екс-правоохоронця нині готовий подавати апеляцію на рішення суду першої інстанції. 

Нагадаємо, після подій під судом прізвище пана Сурадєєва знову привернуло до себе увагу під час процесу переатестації, котру влітку 2016 проходили правоохоронці Полтавщини.

Тоді активісти Майдану звернули увагу на те, що працівник карного розшуку був серед тих міліціонерів, які 27 січня 2014 незаконно увірвалися в офіс майданівців і піддали приводу Леоніда Харченка.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация