До 21 січня. Кременчужанам пропонують перейменувати площу Перемоги на Соборну, - міська гібридна війна

1 568 0
До 21 січня. Кременчужанам пропонують перейменувати площу Перемоги на Соборну, - міська гібридна війна

Кременчуцькі громадські «активісти», діяльність яких простежується в напрямку розпалювання у місті міжконфесійних суперечок, пропонують мешканцям міста поширити тему місцевих скандалів, але вже не в релігійному напрямку, але історичному.

Читайте також: План "Шатун" по-кременчуцьки: питання по Собору на площі Перемоги хочуть поставити на гальма. ДОКУМЕНТ

Зокрема, відмовитися від свого минулого повністю, аби Кременчук і кременчужан можна було використати в повному обсязі у великій інформаційній війні за існуючого паплюження України з боку східного сусіда.

Про це йдеться в оприлюдненій пропозиції місцевого приватного юриста Яни Коваль, яка активно працює на ниві протидії священикам Київського Патріархату, що зібралися відновити зруйновану у 1943 році церкву на площі Перемоги.

Нове загострення з цієї теми від борців з українською церквою – місту пропонують перейменувати площу Перемоги на площу Соборну, але за умови, якщо собор на цій площі не будувати.

«Маємо площу Перемоги. Початок вулиці Соборної. Як не мене, було би гарно перейменувати площу Перемоги на площу Соборності. Це дуже символічно. Площа в нас одна. В місті проживає багато різних людей із різними вірами. А площа Соборності - була би площею, яка би об'єднувала усіх людей. Адже поняття "соборність" означає об'єднання та єдність. І не має нічого спільного із Соборами. Нижче - посилання, що означає соборність для України і що це таке.

Читайте також: Без шуму та пилу: депутати підтримали земельне питання по Собору на площі Перемоги

В Україні навіть є таке свято. Відзначається 22 січня - День соборності. День об'єднання. Вважаю гарною ідеєю до цього свята вже цього року перейменувати нашу площу Перемоги на площу Соборності. І нехай, незважаючи на різні суперечки, наше суспільство буде соборним та єдиним. Це надзвичайно важливо, особливо в час, коли у країні війна!

Соборність України - основа державності! | Politiko», - зазначає громадський «активіст» у своєму зверненні, яке поширено у соціальних мережах.

Слід додати про наслідки цієї ініціативи. Звісно, все це можна підтримати й площу Перемоги перейменувати на площу Соборну. Така практика сьогодні на пострадянському  просторі існує – в тій же Росії, представники якої на Донбасі вбивають наших військових.

Однак наскільки потрібно це кременчужанам і що це означатиме, окрім незрозумілих вимог позбавити самих себе історичної пам’яті? Бо пам'ять наша –  це нинішні події й наше минуле теж.  І одна з цих подій минулого – це друга Світова війна й кременчужани в ній.

І, звісно, можна робити Соборну площу без собору, але це вже буде чистий Оруел з його відомою книгою «1984».

Про що слід додати – так це сподівання й вони такі.

Знаючи наближеність окремих «активістів»  до міської влади, залишається лише сподіватися, що це – не чергова  ідея міського голови Кременчука Віталія Малецького, оприлюднена його прихильниками, а просто самодіяльність.

Читайте також: Громадські слухання по Свято-Успенському собору на площі Перемоги: як це було. ФОТО+ВІДЕО

Відповідно, «батьки нашого міста»  в ідіотичному світлі  Кременчук виставляти в цій справі не планують.

Натомість ми таки дійдемо розуміння у тому, що є сама  соборність і державність України, яку такими оприлюдненими ініціативами з нерозумного перейменування просто вбивають.

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация