Хто дуже рвався розглядати справу Мельника й навіщо?

1 184 0
Хто дуже рвався розглядати справу Мельника й навіщо?

Чому саме такий склад колегії Кобеляцького районного суду розглядає кримінальну справу стосовно двох кременчуцьких резонансних убивств - мера Кременчука та судді? Чи кандидатури суддів, які мусять вирішити долю обвинувачених, обирала спеціальна машина, а чи хтось вирішив їй "трохи допомогти"?

На ці питання намагаються знайти відповіді захисники Олександра Мельника, директора приватної телекомпанії "Візит", що від початку свого арешту у вересні 2014 року заявляє про непричетність до жодного з убивства.

"Я послав адвокатський запит, аби мені надали повну інформацію про те, як здійснювався розподіл цієї справи", - розповів "Програмі Плюс" Руслан Лазоренко, адвокат директора "Візиту". - На жаль, належної відповіді я так і не отримав". Адвоката зацікавила тема розподілу справи тому, що він помітив дивні речі, що коїлися цього дня зі складом Кобеляцького райсуду.

Від самого початку було зрозуміло, що справу доведеться розглядати колегії суддів (тобто відразу трьом суддям, а не одному), бо справа про подвійне вбивство передбачає дуже серйозне покарання - довічне ув'язнення. Тож законодавець відразу передбачив: одна голова добре, а три - краще. 

(Як відомо, кримінальну справу не могли розглядати у Кременчуці через те, що убитий Олександр Лободенко був суддею Автозаводського райсуду, тож дбали про неупередженість судової інстанції).

Коли кримінальна справа надійшла до Кобеляк, першим документом, який склали у цьому суді, було зазначено: у Кобеляцькому районному суді не вистачає кількості суддів, аби справу розглядати, розповідає Руслан Лазоренко. Але уже того ж дня... судді раптом знайшлися. У матеріалах з'явилося рішення голови райсуду Ірини Омельченко про те, що справу на розгляд бере вона разом із іншими двома суддями Тетяною Мороз і Тетяною Тесленко. Як таке могло статися, дивується адвокат. То раптом не було людей, а то з'явилися...

Він говорить: належної відповіді на запит не отримав. Тож подав повторне клопотання. Однак судді вирішили розглядати його уже після перерви - 21 листопада.

Як відомо, захист Олександра Мельника та й сам директор "Візиту", а також інші затримані у справі більше десятка разів заявляли відводи як особисто голові райсуду Ірині Омельченко, так і всій колегії суддів, називаючи поведінку суддів при розгляді справи упередженою. Причиною було те, що судді відверто нехтували права затриманих (не звертаючи увагу ні на важкі умови їх утримання в СІЗО, відсутність нормального медичного забезпечення й навіть організації гарячого харчування під час перебування в Кобеляках, а також, незважаючи на відсутність прямих доказів вини Олександра Мельника, подовжували кожні два місяці його арешт, не надаючи доказів існування тих ризиків можливого переховування від слідства та тиску на свідків, про яке заявляли в своїх рішеннях), натомість судді некритично ставилися до "доказів" сумнівної якості, які надавала прокуратура в ході судового слухання. Адвокати О.Мельника заявляли, що судді є заангажованими й не можуть безсторонньо розглядати справу.

На жаль, усі клопотання про відводи судді відхиляли. Не вдалося збороти корупційну систему й у тому, аби Генеральна прокуратура України безсторонньо розслідувала факти порушення закону під час досудового слідства у резонансній справі. Клопотання захисників про перенесення слухання справи у іншу область, щоб уникнути тиску високопосадовців, що публічно погрожували журналістам "Візиту" (як це було у вересні 2014 року на мітингу, організованому тодішнім очільником фракції БЮТ у Кременчуцькій міськраді, а нині - першим заступником голови Полтавської обласної ради Євгеном Холодом), також розбилися об глуху стіну нерозуміння.

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация