Новини з 1996 року

Звернення Благочинного Кременчуцького округу протоієрея Володимира Макогона

Віктор Крук 05 жовтня 2016 17:10 1356 0

Возлюблені у Христі Браття і Сестри!

Прийшов час звернути увагу на духовний стан нашої громади. Церква Христова – це духовне училище, лікарня для зцілення наших душ і тіл та взагалі місце, де ми знаходимо розраду, мир, спокій…

Ось чому таке велике значення має будівництво храмів Господніх для християн усього світу. Сьогодні ми порушуємо питання про відродження (будівництво на історичному місці) нашої святині – Свято-Успенського кафедрального собору на пл. Перемоги.

Свято-Успенський собор, перш за все, це духовний центр для православних нашого наддніпрянського міста. Дивлячись на мапу православних храмів у Кременчуці, ми бачимо 16 парафій: 4 УПЦ КП та 12 УПЦ МП.

Складність духовного життя наших віруючих не в тому, що церков Московського Патріархату втричі більше, ніж Київського. Питання ускладнюється тим, що віруючі Київського Патріархату не мають жодного типового (згідно з православними канонами і традиціями) храму.

Навіть Свято-Миколаївський собор, який ми всім містом протягом 25-ти років намагаємося реконструювати і переобладнати під православний храм, не задовольняє потреб віруючих Кременчука: малий за розміром, не має  допоміжних споруд для недільної школи, приходської школи, бібліотеки, трапезної...

Питання відродження Свято-Успенського кафедрального собору на площі Перемоги порушується для обговорення нашою громадою протягом 20-ти років (з 1996 року). В різні часи ми отримували різного роду відмови…

Одним із головних мотивів лунало збереження головної площі міста для масового відпочинку мешканців нашого міста.

Скільки разів на рік ця площа вщент заповнюється нашими земляками? Двічі: на День Незалежності та День міста (2 з 365-ти діб). У вихідні та святкові дні ми здебільшого її пересікаємо, прогулюючись до Дніпра та міського парку, а в повсякденному бурхливому житті майже не звертаємо на неї уваги.

Успенський собор за своєю площею збігається з розмірами зеленого газону, який оточував пам`ятник Леніну на цій же площі, і це нікому не заважало проводити масові зібрання та відпочивати…

До того ж подивимося на Європейську практику (Італія, Франція, Австрія, Німеччина, Іспанія, Польща, Угорщина, Литва, Латвія та інші), де на головних міських площах височіють найкращі храми, навколо яких гуляють, відпочивають і взагалі «кипить» бурхливе життя.

Ці святині не тільки не заважають, а як пам`ятки і прикраса архітектури увінчують, возвеличують і прикрашають…  Хіба ми гірші?

Беручи до уваги світову практику, усвідомлюючи необхідність збереження міської площі для відпочинку мешканців Кременчука, ми пропонуємо відродити тільки Свято-Успенський кафедральний собор на його історичному місці, не відбудовуючи дзвіниці та мереживної огорожі, яка оперізувала увесь духовно-історичний комплекс.

Навіть наші пращури, які, на відміну від нас, жили у надзвичайно важких умовах (фінансових і матеріальних), беручись до справи будівництва головної нашої Святині, обрали найкращу і найбільшу, зауважте, центральну площу міста Кременчука, а коли не вистачило місця, то викупили 17 ділянок домовласників, а їм виділили рівноцінні в інших частинах міста. А зараз?

Відновлення Свято-Успенського кафедрального собору – це не просто будівництво ще одного типового храму, а насамперед відродження: головної православної святині, центру духовної освіти і патріотичного виховання, архітектурної величі, яка достойно увінчає центральну площу та стане прикрасою нашого наддніпрянського міста. Покладаємо надію, що будівництво Успенського собору згуртує та об`єднає мешканців Кременчука.

З благословення Божого спільними стараннями та жертовними трудами ми обов`язково відродимо нашу Святиню (змінимось ми на краще, зміниться на краще і наше життя).

Благочинний Кременчуцького округу УПЦ КП
протоієрей Володимир Макогон

 

 

 

Теги: Життя КременчукаКультура КременчукаВідродження Свято-Успенського соборуІсторія Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1019 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2017 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2634 0