Новини з 1996 року

Звідки у екс-мера 30 млн.грн., готівки? У Полтаві, де судять кременчужан, міркують над запитанням

Олександр Курилов 15 січня 2018 16:19 1290 0

45 свідків плюс фінансові документи, що стосуються боргу родичів нинішнього заступника голови Полтавської  обласної ради Холода перед родиною колишнього мера Кременчука Бабаєва.

Окреме прохання – свідки по справі вбивства судді Автозаводського районного суду Лободенка.

Мова про Олександра Сидоренка, якого вже обвинувачували у вбивстві судді з пістолета, однак справу перекваліфікували й суд затриманого відпустив…

Це в Полтавському районному суді - чергове засідання з підготовки до розгляду справи вбивства мера Кременчука Бабаєва.

Цю справу вже розглядають по четвертому колу, п'ятим складом суддів і четвертий рік поспіль.

Серед обвинувачених, проти яких немає доказів причетності, – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Його захист намагається встановити істину й саме для цього адвокат Руслан Лазоренко просить суд викликати всіх свідків й витребувати фінансові документи.

Бо з цими документами можна зрозуміти, що саме відбувалося у Кременчуці в 2014-му й чому вбили тодішнього мера.

Зрозуміло, що адвокат захисту, колишній начальник Кременчуцької міліції Анатолій Кононенко, який теж присутній у суді разом з працівниками прокуратури,  виступає проти такого.

І колишнього правоохоронця, й діючих його колег зрозуміти можна.

Знати кременчужанам про сумки з 30-ма мільйонами неоподаткованої й не вказаної в документах готівки, що було в нашому місті і є сьогодні, – в жодному разі не потрібно.

Натомість Руслан Лазоренко,  захисник обвинуваченого Олександра Мельника, розповідає «Програмі плюс» таке.

«Полтавський районний суд минулої п’ятниці  розглядав клопотання Мельника О.О. і його  захисників.

Зокрема, клопотання про витребування документів та виклик свідків. При цьому як прокурори, так і потерпілі заперечували проти виклику свідків Сидоренка В.І. і Сидоренка О.В. Але останнього затримували щодо справи відносно вбивства судді, причому Олександра Сидоренка катували.

Питання тут: працівники міліції вже на той момент говорили, що вони вилучили зброю, з якої були завдані поранення судді, але де поділася та зброя?

І це потрібно, бо в нашій справі відсутня зброя, як і пояснення, чому кременчужанина Сидоренка обгрунтовано підозрювали у справі щодо судді?

Також захист постраждалих та представники прокуратури заперечували витребування документів щодо боргу Шляхової О.О. (доньки колишнього мера Кременчука) у 30 млн.грн., які було надано готівкою Холоду Є.М.», - пояснює зміст своїх прохань до суду Руслан Лазоренко.

Інше, за його словами, – захист також просив суд про надання медичної допомоги Олександру Мельнику, але представники обвинувачення та представники постраждалої сторони виступили проти цього.

І зрозуміло, що представники прокуратури та захист потерпілих виступили проти надання арештованому без доказів керівнику кременчуцької телекомпанії «Візит» О. Мельнику довгострокового побачення.

Також «гуманність»  - у запереченні в необхідності  проведення судово-медичної експертизи щодо лікування.

Останнє питання – це перебування підозрюваних у металевій клітці під час проведення засідання, що взагалі заборонено.

Слід додати, що це неповний перелік прохань захисту адвокатів Олександра Мельника.

Однак своє резюме по всіх них – дозволити чи ні - судді Полтавського районного суду скажуть сьогодні, 15 січня.

А з їхньої відповіді буде зрозуміло, що якщо суд почне вивчати обставини передачі сумок та чемоданів з 30-ма мільйонами ніде не облікованої готівки в Кременчуці, то в підсумку буде одне.

Але якщо на прохання захисту Олександра Мельника буде відмова, то побачимо те ж саме, що ми вже бачили протягом останніх чотирьох років.  

Як повідомляла раніше «Програма плюс», 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся у  Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження, і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а далі  теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Тепер ця справа розглядається вже в Полтавському районному суді.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись