Новини з 1996 року

Зустріч з представником польського вузу: про університет, ціни та можливості

23 лютого 2017 21:40 971 0

Сьогодні у Торговій палаті Кременчука, по вул. Жданова, 2, відбулася зустріч абітурієнтів та їхніх батьків з представником кращого східно-польського вузу - університету Марії Кюрі-Склодовської. 

Організатором зустрічі виступила міжнародна освітня програма "ЕUROSTUDENT". Представник вузу підготував презентацію з усією інформацією про свій заклад. 

Читайте також: Кременчужан запрошують на зустріч з українськими скаутами

Університет Марії Кюрі-Склодовської (УМКС) - найбільший державний вищий навчальний заклад у Східній Польщі, розташований у Любліні - академічному місті різних культур і традицій. Зі слів представника, Люблін - місто, де дуже багато студентів та молоді.

Він також повідомив, що університет має 11 факультетів і одну філію у Пулавах. Усього навчається близько 22 тис. студентів на понад 200 спеціальностях. Існують усі рівні навчання: від бакалавра до аспірантури та післядипломного навчання.

Університет має 9 гуртожитків, різних за цінами та побудовою. Коридорного типу трохи дешевші, аніж блочні. Варто зазначити, що всі приїжджі отримують місце в гуртожитку після розподілення. Хоча умови й гарні, та жити самому в кімнаті не вдасться, бо одномісні кімнати призначаються для людей з обмеженими можливостями.

Читайте також: Мерія всерйоз взялась за мережу "АТБ" через продаж алкоголю та що мають знати активісти "С14"

Також університет задіяний у великій кількості міжнародних програм обміну та стажування і видає спеціальну візу для подорожування студентів по Європі. До цього переліку можна додати наявність бізнес-інкубатора, сучасних лабораторій, культурно-мистецького медіа-центру та можливості всебічного мовного, мистецького й спортивного розвитку. За особливі досягнення у спорті чи мистецтві, наприклад, студенту виплачують щомісяця 150 євро, а також соцдопомогу, теж у розмірі приблизно 150 євро.

Приваблюють українських абітурієнтів і великими знижками. Так, навчання для українця у польському вузі може обійтися не в 2 тис. євро, а в 1250. Якщо надати документи, що ви з малозабезпеченої сім'ї, навіть ця сума може бути зменшена.

Серед умов вступу тільки знання мови. Під час вступу до вузу абітурієнт проходить скайп-співбесіду, за якою приймальна комісія визначає рівень знання польської студентом. Якщо ж усе добре, ви везете необхідні документи в Польщу.

Читайте також: Кременчуцький стальзавод призупинив реалізацію продукції через не проведення тендеру «Укрзалізниці»

Багато нюансів та питань, які виникають у майбутніх студентів, можуть вирішити вже інші люди. Такими посередниками виступає освітня програма "Євростудент". Її представники також презентували свою діяльність.

Загалом вирішення базових проблем, мінімальну допомогу одразу після приїзду на навчання, повну підготовку всіх необхідних документів та візи вони зроблять за 500 євро.  Якщо ж куратор потрібен на увесь перший рік навчання у Польщі, це коштуватиме трохи дорожче - 600 євро.

Програма також надає можливість за 500 євро провести 15 днів улітку чи взимку в спеціальній мовній підготовчій школі.

У вартість входить переїзд туди й назад, проживання та триразове харчування, інтенсивне вивчення польської чи англійської з носіями мови по 4 години щодня, екскурсії по найцікавіших містах Польщі, заняття спортом та культурними заходами зі спеціальними тренерами й координаторами і, звісно, віза.

Читайте також: До уваги водіїв! Будьте обережні й оминайте ями на вул. Чкалова. Але віце-мера Пелипенка згадуйте

Якщо ж, наприклад, ви ще не визначились із майбутнім вузом, можете обрати ознайомчу поїздку. Це 3-5 днів у Польщі та відвідування понад 15 кращих вузів країни. Така подорож обійдеться у 250 євро.

Пропонується також і проходження курсів польської. Зараз її можна вивчати разом з програмою "Євростудент" на базі Торговельної палати. Ціна - 50 грн. / 1,5 год. Після проходження курсу всім учасникам надається офіційний сертифікат про отримання рівня володіння мовою В1-В2. Цього достатньо, аби ви більше не складали іспит з польської мови у вузі. 

А також працевлаштування у Польщі, як варіант - навчання англійською мовою, безкоштовна середня освіта та інш.

Коментарі:

Освітня програма "Євростудент" допомагає у профорієнтації перед вступом до вузу. Але вже зараз вони повідомили, що є спеціальності, які мають вагу тільки в даній країні. Наприклад, вчитися на юриста можна. Можна отримати й диплом, але працювати ви за цією спеціальністю не будете, поки не отримаєте громадянство.

Або, вступаючи на кафедру журналістики, треба мати дуже сильне знання польської. Це має бути рівень С. А чи зможе іноземний студент так оволодіти польською мовою - це велике питання.

До  того ж бувають випадки, коли студент хоче навчатися у Польщі, однак не може "витягнути" предмет - проблеми з сесією. У таких випадках "Євростудент" намагається перевести студента до іншого вузу чи на іншу кафедру, що значно спрощує життя.

Бо вчитися, за словами представника вузу, важко. Але якщо ти хочеш отримати знання, ти зробиш усе необхідне.

 

 

Ксенія Омельченко

 

 

,

Теги: Освіта Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 476 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1206 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 904 0