Новини з 1996 року

Зупинка «Центр» збудована з порушеннями законодавства. Антикорупційний центр повідомляє

Валерія Макряшина 12 січня 2018 12:42 808 0

Незважаючи на доволі часті й критичні висловлювання міського голови Віталія Малецького на адресу місцевих активістів, Громадська організація «Кременчуцький антикорупційний центр» продовжує свої розслідування.

Цього разу їх зацікавило питання доцільності й законності будівництва зупинок громадського транспорту в Кременчуці, за яке відповідає комунальне підприємство «Ринкова площа» (директорка Ворона А.І.). Після звернення до прокуратури для проведення ними перевірки правомірності та законності видачі містобудівних умов та обмежень при будівництві зупинок громадського транспорту в місті Кременчуці активістам з Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області надійшов лист, який вони оприлюднили разом зі своїми висновками у мережі Facebook: 

 

 

"Зупинка громадського транспорту «Центр» в напрямку Крюківського мосту по вулиці Небесної Сотні, в районі житлового будинку № 23/8, у місті Кременчуці будується з порушеннями містобудівного та земельного законодавства, а саме: 

 

1. У декларації про початок виконання будівельних робіт від 20.02.2017 № ПТ 083170511851 об’єкт будівництва «Будівництво торгових приміщень у будівлі, в комплексі з зупинкою громадського транспорту «Центр» у напрямку Крюківського мосту», наведено недостовірні дані, які є підставою вважати об’єкт самочинним будівництвом, зокрема, будівництво здійснювалось без належно затвердженого проекту (за відсутності розробленої та затвердженої відповідно до чинного законодавства проектної документації).

2. Земельна ділянка, на якій здійснюється будівництво, не відведена для цієї мети, а має цільове призначення - для розміщення, експлуатації та обслуговування зупинки громадського транспорту «Центр» у напрямку Крюкова).

3. Суттєві порушення державних будівельних норм і правил (будується в межах червоних ліній та не витримані відстані між житловим будинком і даною будівлею), що є порушенням Закону України «Про архітектурну діяльність», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ДБН 360-92**Планування і забудова міських і сільських поселень, Закону України «Про охорону культурної спадщини».

За вказані порушення посадова особа КП «Ринкова площа» Ворона А.І оштрафована на 5100 грн, також їй видано припис про зупинення будівельних робіт та припис про усунення порушення вимог чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності. 

Також, що важливо, Декларацію про початок виконання будівельних робіт від 20.02.2017 № ПТ 083170511851 рішенням Департаменту - скасовано.

«Підсумовуючи наведене, виникає питання щодо належного виконання посадовими особами виконкому Кременчуцької міської ради Волощенко О.Г. (начальник управління містобудування та архітектури) та Безверхою І.О. (начальник управління земельних ресурсів) своїх повноважень і відсутність будь-якого контролю за якісною, правовою підготовкою документів, «..щоб не було введення людей в оману, депутатів, журналістів і так далі…» - йдеться у повідомленні. 

 

Читайте також: Кременчуцькі школи перераховують тисячі гривень юридичній компанії місцевого депутата

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись