Новини з 1996 року

Зробили шуму: про літературний фестиваль у Кременчуці

Ксенія Омельченко 21 травня 2017 13:01 1111 0

День Європи у Кременчуці видався напрочуд творчим. І якщо вдень кременчужан запрошували на ХІ виставку фотографів "Фотосушка 2017", то вечір відзначився черговим літературником. А точніше, шумним літературним фестивалем. 

"ШУМ" - всеукраїнський поетичний фестиваль з однією особливістю - присутні в залі вибирають одного найкрутішого поета методом оплесків. Для цього в залі вимірюється висота шуму (пікова точка). На результат вимірювання не впливають вигуки чи інші звуки. Про це зазначив один з організаторів фесту, слемер Костянтин Козлов.

Відомо, що цей фестиваль зараз об'єднує 15 міст. У кожному буде обраний лише один переможець, який отримає 450 грн. на поїздку до Києва на фінал, що відбудеться 1 липня.

Аби обрати свого найкрутішого поета, увесь творчий актив міста зібрався в епіцентрі непересічних подій - #ADAPTER.KREMENCHUK.


Це не консерваторія і не велика концертна зала. Це приміщення, де кожна деталь створює затишну атмосферу, де здається, що ти вдома, а всі присутні - твої гості. Або навпаки.

І хоча #ADAPTER - це вільна зона, він, як і театр, починається з буфету, який працював з самого початку фесту і до завершення. Це навіть більше, ніж звичайний буфет. Де б ви мали іншу таку можливість спробувати чай, приготовлений київським стріт-арт художником? 
Читали поети про все: від тем Голодомору до любовної некрофілії, навіть про мишей, любов та смерть. В цей же час уважні слухачі разом з Костянтином Козловим вишукували банальні рими. Двоє присутніх навіть отримали призи за те, що знайшли 11 таких рим з 29.

Загалом вечір був наповнений сміхом та оплесками. Хтось аплодував усім учасникам, хтось - стримувався. Хоча іноді це важко, особливо коли ти добре знаєш виконавця, але рівень таки  "не для Києва".

За результатами підрахунку найбільшого шуму, переможцем фестивалю стала відома кременчуцька поетеса Олеся Міфтахова.  До речі, саме Олеся нещодавно потрапила у фінал іншого Всеукраїнського поетичного конкурсу "Гайвороння".

Тож тепер чекатимемо першого літнього дня і новин з Києва, де вкотре вирішуватимуть, хто з українських молодих поетів може створити дійсно багато шуму.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 203 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 330 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 285 0