Новини з 1996 року

Знущаються над людьми. У Кременчуці спотворили урядову заяву про гарантовану ціну на газ

Олександр Курилов 15 грудня 2019 12:43 593 0

Що пропонує уряд?

Адміністрація ПАТ «Кременчукгаз» з її керівником Богданом Аксененком вища за уряд України й, звісно, розумніша. Бо уряд каже людям одне, а в Кременчуці те, що заявляють в уряді,  просто тупо ігнорують.

І такий ігнор: хто на кого більше наплює – ми якраз сьогодні й бачимо.

Це остання ініціатива уряду  про гарантовану ціну на газ.

Урядове повідомлення від Прем’єра Гончарука каже про таке.

Із січня наступного року населення зможе обрати вигідну систему вибору ціни.

«Пропонується гарантована квартальна ціна, яка буде діяти з 1 січня 2020 року до кінця опалювального сезону.

Гарантована оптова ціна від НАК "Нафтогаз України" зафіксована на рівні 5500 грн за тис. куб. м (без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки газзбутів).

Ця пропозиція дозволить захистити побутових споживачів від різкого подорожчання газу, яке може відбутися в 1 кварталі 2020 року…

Гарантована ціна на газ буде діяти як для постачання газу побутовим споживачам, так і для виробників теплової енергії, що дозволить уникнути різкого збільшення вартості послуг із надання тепла й гарячої води.

Із 1 січня 2020 року й до кінця опалювального сезону всі домогосподарства і виробники тепла автоматично будуть отримувати газ за гарантованою ціною. Для цього споживачам не потрібно робити жодних дій, підписувати додаткові угоди або здійснювати передоплату», - заначено в офіційному повідомленні, опублікованому 11 грудня 2019 року.

Як посміялися над урядовою заявою в Кременчуці?

Натомість із приводу гарантованої ціни на газ адміністрація ПАТ «Кременчукгаз» поширила минулої п’ятниці своє цікаве повідомлення. Й воно таке:

«Укладення угод на постачання газу за гарантованою ціною триватиме до 23 грудня. За повідомленням АТ «НАК «Нафтогаз України», з 1 січня 2020 року до кінця опалювального сезону споживачам пропонують гарантовану квартальну ціну на газ.

Разом із тим залишається можливість оплачувати газ за звичайною ціною, яка змінюється щомісяця з урахуванням ринкової ситуації…»

Далі про ціни, які сьогодні пропонують, і про те, що потрібно робити людям.

А потрібно робити ось це, про тому, що в уряді сказано зовсім протилежне.

«Бажаючим укласти угоду на постачання природного газу за гарантованою ціною необхідно до 23 грудня 2019 року звернутися до ТОВ «Кременчукгаз-постачання» за адресою: Кременчук, пр.. Г.Бреста, 45 з оригіналами паспорта та ідентифікаційного коду. За детальною інформацією можна телефонувати за номером: (0536) 70-12-12 (як мешканцям Кременчука, так і Кременчуцького району, Горішніх Плавнів, Семенівки та Семенівського району).

Якщо споживач не укладе угоду, то буде отримувати природний газ, як і раніше, за цінами, що встановлюються щомісячно»,  - зазначено в повідомленні, яке поширено для Кременчука, Горішніх Плавнів, Семенівки.

А шо ж таки обрати громадянам?

Насправді є урядова ініціатива нового Прем'єра Гончарука про  гарантовану ціну на газ.

Гарантія ж така – у громадян є вибір вчинити так або інакше.

Передмова – з 1 січня 2020 року  набагато підвищується вартість газу й одночасно збільшується для споживачів вартість послуг компаній, які транспортують газ до осель.

Для Кременчука цифри такі – вартість газу зросте через урядове подорожчання приблизно до 7,34 грн за кубічний метр.

Одночасно зросте вартість розподілу газу для абонентів «Кременчукгаз», який раніше коштував 22 за куб, а тепер коштуватиме 28 копійок за один куб без ПДВ.

Із ПДВ, якщо все скласти, вартість газу зросте  приблизно до 7,5-7,6 гривні за кубічний метр

Усе це називається гарантована ціна, яка буде діяти до кінця опалювального сезону 2020.

Є й другий варіант – громадяни можуть платити за щомісячною ринковою ціною й що краще обрати - слід дивитися на прогноз погоди.

Газ дешевшає, якщо на вулиці теплішає й навпаки.

Єдине, що в цій справі адміністрація ПАТ «Кременчукгаз» оприлюднила спеціальне повідомлення, де сказано, що всі бажаючі отримати гарантовану ціну на газ повинні кидати все й бігти до офісу підприємства, що на провулку Героїв Бреста.

А в уряді заявляють:

«Із 1 січня 2020 року й до кінця опалювального сезону всі домогосподарства і виробники тепла автоматично будуть отримувати газ за гарантованою ціною. Для цього споживачам не потрібно робити жодних дій, підписувати додаткові угоди або здійснювати передоплату».

Отак ми й живемо. Уряд собі, комунальники собі, а споживачі просто дивляться на цей цирк і не розуміють, що ж усе таки потрібно робити?

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1015 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1884 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 876 0