Новини з 1996 року

Знищення захисної дамби в районі Раківки: про що не сказав прокурор Кременчука. ДОКУМЕНТИ та ФОТО

Андрій Михайленко 31 липня 2015 16:07 1237 0

"Програма Плюс" розбиралась у ситуації стосовно незаконного видобутку невідомими піску на межі Кременчука та села Садки.

У середу в міській прокуратурі проходив брифінг за участю прокурора Григорія Кондратенка. У ході зустрічі представникам ЗМІ головний наглядач за додержанням законів повідомив журналістам, що за фактом знищення дамби (має захищати від підтоплень населення водами Дніпра) розпочато досудове розслідування, котре знаходиться в провадженні слідчих Кременчуцького райвідділу внутрішніх справ, за частиною 1 статті 356 Кримінального кодексу (самоправство) та частиною 1 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем).

Із того, що повідомив прокурор, також слід відмітити, що за вказівкою обласної прокуратури процесуальне керівництво здійснюється саме прокуратурою міста Кременчука, а не Кременчуцького району, на території якого здійснюється незаконне видобування піску. Тут слід уточнити та вказати, що "копальні" розташовані в межах земель Кам'янопотоківської сільської ради.

"Мені відомо, що в них (видобувачів піску. - Ред.) є якісь документи, котрі дають право на вивезення піску якимось приватним компаніям. Нас дуже цікавить, звідкіля ці дозволи з'явились, ким та на якій підставі вони готувалися", - зауважив пан Кондратенко. 

Із сказаного прокурором підсумуємо: існують певні компанії, які працюють під незрозумілі документи з видобутку піску. Враховуючи, що безпосередніми виконавцями кримінального провадження є районна міліція, а процесуальними керівниками  - міська прокуратура, робимо висновок, що у прокуратури Кременчуцького району може бути не все "гаразд".

 

"НЕЗРОЗУМІЛІ" ДОКУМЕНТИ  НА ВИДОБУТОК

Не вдаючись особливо в законодавчі нюанси, одразу вкажемо, що під видобуток корисних копалин, яким є пісок, має бути виділена у користування земельна ділянка. Крім договору оренди землі на розробку та видобування піску, ще має бути безліч документів, але основним є перший документ. Заглядаємо в Публічну кадастрову карту й бачимо, що вона чиста (!), тобто на ділянку відсутні документи, а сама ділянка нікому не відведена. 

Кадастровий план ділянки, де розташовані "копальні" 

 

Рухаємось далі. Ми сказали, що на видобуток корисних копалин має бути безліч документів, а серед них - спеціальний дозвіл. Вказаний  спеціальний дозвіл на користування надрами видається Державною службою геології та надр України. На сайті  державного підприємства "Геоінформ України" можна знайти інтерактивну карту ділянок, де здійснюється видобуток (користування) надрами. Ознайомившись з нею, одразу можна зробити висновок, що ніяких дозвільних документів на видобуток піску на захисній дамбі біля Раківки не існує.

 

 

Виходячи із сказаного та побаченого, підсумуємо, що "якихось документів" (як каже прокурор) у принципі не може бути, бо вони:

- офіційно не існують, а тому є фальшивкою;

- не відповідають встановленій дозвільній системі при користуванні надрами.

У слідчого вже є стабільна підстава звернутись до суду та вилучити екскаватори й вантажівки як знаряддя злочину. Й не треба переписувати номери для пана прокурора  - треба запобігати іприпиняти злочин(!). Відчуваєте різницю?

 

НАОСТАНОК

Наостанок розміщуємо фото "копалень", котрі надали редакції невтомні юні натуралісти, які не уточнили, чи можна посилатись на їхні імена при публікації. 

Фото дають можливість оцінити масштаби розкрадання природних ресурсів невідомими. Останніх слід терміново везти в зону АТО на проведення робіт із укріплення фортифікаційних споруд. 

Панорамне фото "копалень"

Захисна дамба після видобутку піску

Захисна дамба, до якої спритні копачі-комерсанти не дістались

 

 

 

 

Теги: Резонанс КременчукаПригоди

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись