Новини з 1996 року

Знаєш, що твій сусід незаконно отримує субсидію? Тоді телефонуй!

Альбіна Козлова 19 жовтня 2018 12:00 3726 0

Відтепер якщо ви знаєте, що ваш сусід, родич чи колега незаконно отримує субсидію чи державну допомогу, то можете зателефонувати за номером гарячої лінії та повідомити про порушення. Про запуск "гарячої телефонної лінії" (0800-50-27-57, з 9:00 до 18:00, в будні) повідомив генеральний директор Директорату сім’ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Припустимо, що сусідка здає кімнати студентам та не сплачує податки, а ще й отримує субсидію у розрахунку на одну прописану особу або дочка колеги чи знайомого нелегально працює за кордоном і висилає кошти батькам, а ті отримують матеріальну допомогу від держави. Чи молода мати-одиначка отримує допомогу від держави, проживаючи разом з батьком дитини. Таких прикладів можна навести безліч. "Яка кричуща несправедливість!" - обурюються деякі співвітчизники. 

Крім того, дізнатися, чи отримує сусід субсидію, зараз можна дуже легко, слід лише ввести потрібну адресу в єдиному реєстрі отримувачів субсидій  - і ти знаєш суму призначеної сусідові субсидії за ЖКП за періодами звернення, тобто не лише поточного року, а й 2017-го та 2016-го років.

Тепер такі доброзичливці зможуть "зливати" своїх колег та сусідів. Звичайно, така практика вже давно є за кордоном. Проте чи бажають українці мати такий тотальний контроль над своїм життям з боку оточуючих? 

“За допомогою цієї гарячої лінії кожен громадянин України може донести до Міністерства інформацію про те, що хтось незаконно отримує будь-яку державну соціальну допомогу, або про те, що до нього вживались заходи з боку органів соціального захисту населення, які не відповідають нормам чинного законодавства. На підставі звернень будуть проводитись перевірки відповідних даних”, – пояснив Віталій Музиченко.

Наразі ж до Мінсоцполітики  щодня надходить значна кількість скарг щодо випадків відмови в призначенні субсидій усно або телефоном.

Музиченко у свою чергу порекомендував подавати відповідні заяви в офіційному порядку, тобто звертатися в паперовій або електронній формі, фіксувати це й чекати розгляду з боку органів соціального захисту населення.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись