Новини з 1996 року

Зміни в інструкціях МОЗ. Медикам засоби захисту від коронавірусу ще потрібні, але вже не так щоб дуже

Олександр Курилов 30 березня 2020 17:35 451 0

Новина сьогоднішнього дня – медичним працівникам 1-ої міської лікарні вже не потрібна обсервація і їх усіх викликають на роботу.

Причина – в нашому Міністерстві охорони здоров’я  вчора змінили свій  погляд на коронавірус.

І з сьогоднішнього дня, на думку чиновників міністерства, він уже не такий пекельний. Принаймні так вони думають і про це свідчать оприлюднені зміни в медичних протоколах, які стосуються застосування засобів індивідуального захисту.

Мова про таке.

Перш за все - працівники приймальних відділень наших лікарень можуть заспокоїтися.

Причина – за новими протоколами МОЗ, засоби індивідуального захисту їм не дуже потрібні. Тим більше, що коштують вони дорого: одна маска - 18 гривень, а цю маску слід міняти через три години.

І це останні зміни в медичних стандартах із лікування коронавірусу, в яких обумовлено правильне використання засобів індивідуального захисту.

Отже, правильно сьогодні так.

Лікарі та середній медичний персонал, які надають медичну допомогу та догляд за пацієнтами з COVID-19, мають бути забезпечені медичною маскою, ізоляційним халатом, рукавичками, захисними окулярами або щитком.  

Натомість при аерозольгенеруючих процедурах у них має бути респіратор класу захисту не нижче FFP2, ізоляційний халат рукавички захист очей водонепроникний фартух (за потреби)

Молодший медичний персонал при роботі  в палаті, де перебуває пацієнт з COVID-19, забезпечується: медичною маскою, ізоляційним халатом, рукавичками і захистом очей (якщо є ризик потрапляння органічного матеріалу або хімікатів).

Також мають бути чоботи або закрите взуття, що піддається очищенню й дезінфекції.

Натомість у приймальних відділеннях лікарень медичному персоналу засоби індивідуального захисту не потрібні. Однак відстань між хворим та медпрацівником має бути не менше одного метра.

Те ж саме, говориться в стандарті, - у випадку пацієнта з респіраторними симптомами засоби індивідуального захисту теж не потрібні.

Однак у пацієнта може бути маска, якщо немає протипоказань до її носіння, й має бути збережена відстань між ним і медиком в один метр.

В амбулаторіях, поліклініках,  де прийматимуть хворих із  респіраторними симптомами, в лікарів має бути: медична маска, ізоляційний халат, рукавички, захист очей.

Хворий із респіраторними ознаками на прийомі  в амбулаторії має бути в масці, якщо немає протипоказань.

Останнє з цікавого в нових медичних правилах – пацієнти з респіраторними ознаками, які сидять в амбулаторії в черзі, повинні чекати лікаря в ізоляторі або  хоча б дотримувати відстані - 1 метр від інших відвідувачів і бути в масці, звісно, якщо немає протипоказань.

Далі ж – після ознайомлення з цими стандартами, які кожен може прочитати  на сторінці сайту МОЗ  https://moz.gov.ua/uploads/3/19713-standarti_med_dopomogi_covid_19.pdf   - думка тільки одна: мабуть, у нас багато медиків і в міністерстві вирішили частини їх позбутися.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1306 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1980 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2548 0