Новини з 1996 року

Змін у харчуванні в школах не буде – тільки дуже в’язка каша, сосиска, гастрит і 15 хвилин - перерва

Олександр Курилов 13 листопад 2019 15:43 646 0

Обідні перерви в школах Кременчука будуть не менше 15 хвилин, щоб учні встигали пообідати, одночасно буде посилено агітаційну роботу серед батьків та дітей, щоб ті обідали в шкільних їдальнях.

Також для шкільних їдалень купуватимуть нове обладнання, але не всім і не відразу…

Це в міськвиконкомі оприлюднили підсумки діяльності спеціальних робочих груп, представники яких за закликом депутатки Тетяни Сідерки вивчали питання організації харчування в школах.

Висновки ж такі – обідні перерви в школах збільшать. Також батьків агітуватимуть за те, щоб їхні діти їли гарячі страви. Й це все, що стосується самого харчування.

Ще одне актуальне питання – мала зарплата працівників кухні. Її «члени робочої групи пропонують збільшувати за рахунок виплати щомісячної премії в межах затвердженого фонду оплати праці».

Тобто все залишиться без змін, повідомляється у спеціальній інформації міськвиконкому, яку оприлюднили за результатами таємної наради, проведеної в кабінеті заступника міського голови Ольги Усанової.

Резюме віце-мера на всі проблеми – в стилі "все хорошо, прекрасная маркиза".

"У цілому скарг від батьків на якість харчування в школах немає, але  змінювати щось у раціоні харчування, звичайно, потрібно.

Однак ці  зміни повинні бути корисними, вони не повинні наближати дитяче меню до фастфуду. Можливо, він і подобається дітям, але це не означає, що він корисний", - зазначено в повідомленні міськвиконкому.

І з цим можна було б погодитися, якби в нашій області не впроваджували нову систему харчування дітей.

Автор цієї системи, Євген Клопотенко, звертаючись до кухарів і пояснюючи їм про роль соусів,  так пише про нинішню систему харчування дітей.

Що пропонують змінити?

«Є страви, які я рекомендую прибрати зі збірника з цілком вагомих та об’єктивних причин. Серед таких страв:

– сосиски та ковбаси. Я розумію, що кожного понеділка потрібно їх використовувати, але я дуже не раджу це робити. У 2012 році Всесвітня організація здоров’я зарахувала ці продукти до канцерогенів. Крім того, станом на 2018 рік середня ціна кілограма свинини становить близько 120 гривень. Скільки ж тоді повинні коштувати сосиски та ковбаси, якби їх робили з чистого м’яса?
– в’язкі каші. Так, вони значно краще засвоюються, проте виглядають зовсім не апетитно. Тому діти їх і не їдять. Краще трішки не доварити, ніж переварити крупу, так вона матиме привабливіший вигляд та буде кориснішою.
– кабачкова ікра. Ця страва існує вже майже 100 років. Проте якщо в дефіцитні часи СРСР вона була популярна через низьку ціну, простоту та легку доступність, то сьогодні вона вже точно пережила себе. У більшості дітей вона на підсвідомому рівні створює враження, що вся їжа така не смачна і не апетитна.
– супи зі засмажкою всі мають однаковий смак та неприємний аромат. Крім того, на поверхні завжди плаває неапетитний жир.
– супи з перевареними овочами втрачають привабливий вигляд та змушують дітей колупатися в них ложкою без бажання з’їсти. До того ж, якщо овочі варяться більше 40 хвилин, вони втрачають свої властивості. Тому користь від таких супів зводиться до мінімуму. Це найголовніша причина того, що діти не їдять супи.
– страви, приготовлені з великою кількістю олії для смаження, стають дуже калорійними та не корисними. Дуже часто під час смаження в пательню додається забагато олії (як для фритюру), тому краще надавати перевагу запіканню, навіть якщо духові шафи застарілі й ви не звикли працювати з ними. Я впевнений, що ви знайдете підхід до своєї духовки і змусите її працювати, адже ви профі у своїй справі!!!

Інколи доведеться підкласти під деко цеглу, інколи додати води, щоб продукти не висихали, але ви самі зможете оцінити, що цей спосіб обробки продуктів має багато переваг над смаженням. Тому не варто боятися подружитися з духовкою на вашій кухні. Я переконаний, що настав час вдосконалити ці страви та вдихнути в них нове життя».

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1050 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1931 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 908 0