Новини з 1996 року

Зламати затриманих п’ятирічним арештом. Суд у Гадячі по кременчуцькій справі триває

Олександр Курилов 18 червня 2019 17:54 1624 0

У районному суді Гадяча, де триває розгляд справи з обвинувачення за фактом убивства колишнього мера Кременчука Бабаєва, сьогодні – нові спроби зламати затриманих кременчужан.

А сам факт ламання людей п’ятирічним судовим розслідуванням, під час якого затримані без жодних доказів своєї провини знаходяться під арештом у СІЗО,  - в наступному.

Про це розповідає адвокат керівника кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександра Мельника – Олег Миронов.

«Сьогодні ми побачили, як саме в суді можна зламати людину, якщо її п’ять років тримати за ґратами без доказів і не випускати її на волю.

І приклад цей - у рішенні суду, коли одному  із затриманих  – Ігорю Пасічному, якому раніше рішенням Європейського суду Україну зобов’язано заплатити компенсацію за надмірне утримання під вартою,  сьогодні змінено міру затримання на домашній арешт.

Однак така зміна відбулася лише після його заяви, що він буде співпрацювати з прокуратурою.

А по суті, в суді відбулася демонстрація вже зламаної особи, яка заявила, що готова оговорити себе та інших й це  прямий наслідок п’ятирічного утримання чоловіка під вартою.

Тобто, людина, після стількох заяв про наш чесний суд, вже  не сподівається , що рішення Європейського суду стосовно неї, без того, аби оговорити себе та інших, взагалі буде виконано.

І те, що чоловіку змінили форму затримання – це просто демонстрація несправедливої сили суду, до того ж відверта демонстрація, яка показує, як ламають людину, яку за рішенням Європейського суду давно б мали випустити з-під варти.

Однак не випускали, аж поки затриманий не погодився на співпрацю з обвинуваченням.

Звісно, що в таких умовах адвокати будуть наполягати на рівності всіх затриманих і на тому, що п’ятий рік перебування під вартою в полтавському СІЗО – це порушення всіх прав людини, які тільки є.

І наша вимога тут одна – змінити утримання під вартою на домашній арешт для всіх і припинити знущатися на затриманими», - зазначив захисник Миронов.

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1258 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1919 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2444 0