Новини з 1996 року

Здирницькі ціни! Як кременчужани ставляться до подорожчання алкоголю. Опитування

Валерія Макряшина 09 жовтня 2018 13:20 759 0

Як відомо, нещадовно в Україні, зокрема в Кременчуці, зросли мінімальні ціни на увесь алкоголь. 

Відтепер літрова пляшка якісного п’ятизіркового коньяку коштує на 24% дорожче, натуральне вино можна придбати від 33 гривень, а пляшка горілки обійдеться не менш як у 80 гривень.

Але це ще не кінець, з 1 січня 2019 року алкоголь може ще здорожчати, адже зареєстрований проект змін до Податкового кодексу України щодо ставок деяких податків передбачає підвищення на 9% ставки акцизів на пиво, вина кріплені, спирт етиловий та продукти, які містять спирт, тощо. 

"Програма Плюс" поцікавилася, як кременчужани реагують на подорожчання алкоголю.  

Більше 50 місцевих мешканців відповіли, що подорожчання їх не лякає, бо вони абсолютно не вживають алкоголь. 20 чоловік зазначили, що тепер будуть рідше його купувати. А 10 кременчужан, не зважаючи на зростання цін, куплятимуть, як і завжди, - "прийдеться розщедритися".

 

 

За словами експертів, усе одно люди люблять "шару", тому більшість тих, звичайно, хто вживає алкоголь, у зв'язку зі зростанням цін на нього почнуть або самостійно варити самогон і давити ногами виноград, або шукати більш дешеву випивку у так званих  "наливайках". Ще відомо з радянських часів, що в таких барах є можливість придбати міцні напої без ліцензії та невідомого походження, простіше сказати - сумнівної якості.

Як повідомляється у пояснювальній записці до законопроекту, прийняття та реалізація проекту захистить споживачів від контрафактної і сурогатної продукції і призведе до зменшення частки тіньової економіки. Це в ідеалі, а як буде на практиці - покаже час. 

Нові ціни:

Пляшка горілки (0,5 л) – 89,4 грн (на 12,4% дорожче)

Вино (0,7 л) – 42 грн (на 13,5% дорожче)

Шампанське (0,7 л) – 89 грн (на 12,4% дорожче)

Сидр (0,5 л) – 29,76 грн (на 4,6% дорожче)

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись