Новини з 1996 року

Збільшення цін й інші нові законодавчі рішення. Про зміни, які чекають кременчужан у жовтні

Валерія Макряшина 01 жовтня 2018 14:30 1235 0

З початку жовтня в Україні почнуть діяти нові законодавчі рішення.

Значно піднімуться ціни на залізничні квитки та всі види алкоголю. Заяву на лікарняний можна буде подати в електронному вигляді, а роботодавці звітуватимуть про всі страхові виплати працівникам.

 

Ціна на проїзд у потягах збільшиться на 12%

2018-го компанія мала наміри у 2 етапи підняти тарифи на пасажирські перевезення. Перший етап відбувся 30 травня, другий запланували на 1 жовтня 2018-го. Загалом ціни підвищаться на 25%.

"Перевезення пасажирів виконують за тарифами, які нижчі, ніж собівартість, а уряд не компенсує збитки, тому Укрзалізниця шукає хоч якихось шляхів покрити витрати.

Сьогоднішні ціни покривають лише третю частину видатків, інші гроші компанія змушена шукати з інших джерел. Незважаючи на подорожчання, люди не відмовляться їздити потягами. У будь-якому випадку ціна на залізничний квиток нижча, ніж на інші види транспорту не тільки в Україні, а й у Європі та Азії. Залізниця залишається найдешевшим способом пересування", - говорить експерт у сфері транспорту Олександр Кава.

За його словами, щоб покращити сервіс на потяги Укрзалізниці, потрібно підняти вартість проїзду мінімум утричі-вчетверо. Тоді компанія буде отримувати прибуток і вдосконалюватися. Зараз підприємство працює на збиток.

 

Із 2 жовтня зростуть ціни на алкогольну продукцію

Вартість пляшки горілки становитиме 89,40 грн. Розмір мінімальних цін підняли залежно від коду виробів. Ціна на горілку та лікери стане вище на 12,4-19,6%, на віскі, ром і джин - на 12%, коньяк, бренді - на 6,6-9,5%, вина - на 4,5-13,5%.

Це зробили, бо запроваджений у вересні 2017-го розмір мінімальних цін не відповідав реальним витратам на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв. Значно збільшились ставки акцизного податку, зокрема, на коньяк - на 20%. Також підвищилась ціна на спирт.

 

В Україні діятимуть нові правила оформлення лікарняних

У жовтні почне діяти нова форма заяви для оплати лікарняного.

З початку місяця можна подавати документи в електронному вигляді та з електронним підписом. Щоб відкрити лікарняний, медики зможуть внести дані в спеціальну програму.

Лист непрацездатності відкриватимуть у режимі реального часу за фактом встановлення лікарем тимчасової непрацездатності застрахованої особи. Роботодавець одразу отримає інформацію про співробітника, який захворів.

 

Нові правила проведення страхових виплат

Із 1 жовтня діятиме новий порядок призначення, перерахування та проведення страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання та особам, які втратили годувальника.

"У першу чергу, змінилися строки подання та розгляду заяви-розрахунку на страхування. Її роботодавець має подати до ФСС упродовж 5 робочих днів. Комісія повинна розглянути документи для допомоги з тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів за 10 днів з моменту надходження. Для допомоги на поховання - за день.

Строки встановлені з метою пришвидшити строки виплати та забезпечити вчасний соціальний захист. До того ж роботодавці мають звітувати про своєчасність виплат, щоб уникнути затримки компенсацій і штрафів за неправомірне використання коштів", - каже Оксана Мастуляк з Фонду соціального страхування.

Документи, пов'язані з оформленням страхування, можна буде подавати в електронному варіанті.

 

Курс долара продовжуватиме рости

У жовтні цього року курс долара підніметься до 29,3 грн. Така ціна буде встановлена відповідно до параметрів курсу, закладених у бюджеті України на 2018 рік.

"Очевидно, що уряд разом із НБУ будуть іти за планом штучної девальвації гривні та вже наприкінці року доведуть курс мінімум до 30,1 грн за долар. Це не змінний процес, питання лише в темпах. Такою є політика влади. За допомогою знецінення гривні вбивають відразу 2 зайців: задовольняють апетити експортерів і поповнюють держбюджет. Це дуже легко зробити, адже половина економіки пов'язана із зовнішньою економічною діяльністю.

Здорожчання іноземної валюти призведе до збільшення цін спочатку на імпортні продукти та послуги, а згодом - на вітчизняні", - говорить економіст Андрій Новак.

 

Старт осіннього призову в армію

З 1 жовтня розпочинається осінній призов до Збройних Сил України. Також вступають у силу деякі зміни.

Цього року осінній призов триватиме не два, а три місяці. Запис у військкоматах буде йти з 1 жовтня по 31 грудня 2018 року.

 

За містом слід їздити з увімкненими фарами

З 1 жовтня для водіїв почне діяти нове правило: потрібно буде вмикати фари на заміських дорогах. Денні ходові вогні або ближнє світло фар доведеться вмикати і вдень. Такий стан буде діяти з 1 жовтня по 1 травня. Мета нововведення - підвищити безпеку на дорогах.

Пов'язано це зі зменшенням світлового дня і видимості автомобіля. Штраф, який загрожує водіям за недотримання правила, складе 425 гривень.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 260 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 621 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1361 0