Новини з 1996 року

Збільшення кількості пожеж в екосистемах Полтавщини: посадовці б'ють на сполох

Олексій Ващук 13 липня 2020 13:15 113 0

Станом на 13 липня на території області в екосистемах виникло 939 пожеж, що у 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2019 року, економічні втрати від яких становлять більше 58 мільйонів гривень.

Пожежі знищили суху траву на площі більше 2 тис. га, лісові насадження та лісову підстилку – більше 87 га, сільгоспугіддя площею 3,6 га. Найбільша кількість пожеж у екосистемах зареєстрована в Полтаві та Полтавському районі – 137, Кременчуці та Кременчуцькому районі – 112. Про це на апаратній нараді повідомив начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області Володимир Салогуб.

«Для запобігання виникненню пожеж ГУ ДСНС області розробило план, відповідно до якого постійно здійснюється моніторинг оперативної обстановки з пожежами у природних екосистемах на території області. Спільно з Полтавським обласним управлінням лісового та мисливського господарства проводяться рейди і патрулювання лісових масивів», – розповів Володимир Салогуб, і додав: «Через карантин працівники ДСНС не можуть робити планові перевірки та впливати на стани протипожежної безпеки під час збирання врожаю зернових. Тож звертаюся до керівників всіх рівнів, які причетні до збору врожаю, з проханням організувати належне проходження зернозбиральної кампанії».

Як повідомив перший заступник начальника Полтавського обласного управління лісового і мисливського господарства Полтавщини Олексій Тенянко, нині в лісових масивах встановлено 22 системи відеоспостереження.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив на важливості дотримання протипожежних заходів.

 «Всі голови РДА особисто звітуватимуть про виконання заходів, які передбачені планом. Відповідальність лежить на кожному особисто. На регіональних комісіях ТЕБ і НС двічі розглядалося питання виникнення пожеж в екосистемах.  Минулого тижня відбулася державна комісія.  Через лісові пожежі в Луганській області посилено увагу до заходів, які мають вживатися безпосередньо на місцях», – сказав Олег Синєгубов.

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков наголосив, що всі лісові господарства повинні мати мобілізаційні оновлені плани ліквідації пожеж. Має бути безпосередня співпраця зі службою ДСНС.

 «Ще один напрям, який потрібно контролювати на місцях – захисні смуги навколо лісів, де насадження прилягають до населених пунктів чи дачних кооперативів. Ті загорання, які можуть виникнути в населених пунктах, не повинні перекинутися на ліси», – сказав Євген Греков.

Під час наради також зауважили, що в’їзди до лісів переорані на 80%. Як стало відомо, в облдержадміністрації збираються повністю перекопати всі шляхи в'їзду до лісів - щоб максимально захистити людей та природу.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 964 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1799 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 829 0