Новини з 1996 року

Завтра у Кременчуці відбудеться мітинг з нагоди Дня визволення України від фашистських загарбників

Віктор Крук 27 жовтня 2016 11:40 497 0

28 жовтня, о 10.00, біля пам’ятника Воїну -визволителю відбудеться захід з нагоди Дня визволення України від фашистських загарбників. Про це повідомляє прес-служба Кременчуцької міської ради.

28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників. Цей день було засновано згідно з указом Президента «Про День визволення України від фашистських загарбників» від 20 жовтня 2009 року «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».
Завтра, о 10.00, біля пам’ятника Воїну-визволителю відбудеться захід з нагоди Дня визволення України від фашистських загарбників.  Кременчужани вшанують пам’ять полеглих у ІІ Світовій війні військових та мирних жителів та віддадуть данину поваги живим ветеранам, учасникам найжорстокішої війни ХХ сторіччя.  

У ході Другої Світової війни саме на території України відбулися найбільші криваві битви та проводилися найбільш масштабні військові операції. Воєнні дії на території сучасної України розпочалися 1-го вересня 1939 року, коли українці почали битися з армією Гітлера у складі Війська Польського. Протягом вересня німецько-фашистській армії вдалося зламати опір Польщі. До речі, за допомогою Червоної Армії Сталіна, яка вдарила у спину польским військовим частинам, що тримали оборону. А українці, які воювали у складі польської армії, опинилися у полоні гітлерівців або у радянських таборах для польських військовополонених.   

Із 22-го червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року по території сучасної України двічі прокотився вогняний вал війни, в якому українці воювали проти гітлерівських військ уже у складі Радянської Армії. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, а наступного дня радянські війська вийшли на кордон України.

За сучасними підрахунками, загалом у ІІ Світовій війні в період 1939–1945 років загинуло близько 9 мільйонів українців. Цілком чи частково на території нашої країни було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, без даху над головою залишилися близько 10 мільйонів чоловік. Також повністю чи частково було знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. Підраховано, що загальні втрати економіки України у війні сягнули 40%.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

В Кременчуцькій бібліотеці на Водоканалі вчилися приборкувати акварель. ФОТОрепортаж 124 0
У Кременчуцькій бібліотеці пригощали гарячим глінтвейном. ФОТО 827 0
Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 871 0