Новини з 1996 року

Завтра починається нарахування субсидій на новий опалювальний сезон. Нагадуємо про норми

Олександр Курилов 30 вересня 2019 14:15 1430 0

Завтра, 1 жовтня, починається нарахування субсидій на опалювальний сезон. Про це повідомляє міськвиконком, де нагадують про зміни в нарахуванні субсидій, прийнятих новим урядом 14 серпня 2019 року.

Тож загальне нагадування таке.

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону й розраховується:

на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня;

на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.

Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Житлова субсидія на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також житлово-комунальних послуг, витрат на оплату комунальних послуг та управління багатоквартирним будинком, у якому створено об’єднання, надається громадянам у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ “Ощадбанк” на підставі укладеного між Мінсоцполітики та АТ “Ощадбанк” договору (далі - рахунок для виплати житлових субсидій).

Громадянам, які одержували житлову субсидію в попередньому опалювальному сезоні в грошовій безготівковій формі, а також громадянам, які одержували таку субсидію у грошовій готівковій формі й у них (за даними управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг) відсутня заборгованість, що відповідає ознакам, визначеним у підпункті 5 пункту 14 цього Положення (крім одержувачів, які не змогли своєчасно отримати житлову субсидію через АТ “Ощадбанк” у грошовій готівковій формі у зв’язку з тим, що перебували в складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я), житлова субсидія на наступний строк призначається в грошовій готівковій формі.

Якщо сума призначеної житлової субсидії перевищує 5 тис. гривень на місяць, її виплата здійснюється в грошовій безготівковій формі.

За бажанням одержувача субсидії, якому вона надається в грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного місяця може здійснюватися в грошовій безготівковій формі на підставі відповідної заяви, поданої структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

Зміни, про які нагадують у мерії

Із 1 жовтня набувають чинності зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, які вносяться Постановою Кабінету Міністрів України № 807 від 14 серпня 2019 року.  

Відповідно до яких, починаючи з жовтня 2019 року,  пенсіонери отримуватимуть виплату готівкових субсидій на поточні рахунки, на які отримують пенсію.

Тим субсидіантам, які ще не на пенсії, виплата здійснюватиметься на відкриті раніше рахунки в Ощадбанку.

Але якщо одержувач субсидії бажає отримувати монетизовану допомогу на оплату комунальних послуг у іншій банківській установі,  йому потрібно із відповідною заявою звернутися в управлінь соцзахисту.

Субсидіанти, в яких не відкриті рахунки в уповноважених банках, до надання інформації про платіжні реквізити отримуватимуть монетизовану субсидію через Укрпошту за адресою, вказаною при зверненні за субсидією.

Заявники, які отримували пільги на оплату комунальних послуг на неопалювальний період та мають бажання оформити субсидію на опалювальний період, повинні спершу звернутися з відповідною заявою про припинення таких пільг до управління соцзахисту, а лише потім подавати заяву на призначення житлової субсидії.

І нагадування про норми нарахування субсидій

1) оплата житлової послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком; витрат на управління багатоквартирним будинком - 21 кв. метр загальної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

 2) централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) незалежно від джерела та виду енергії - 21 кв. метр опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.

У разі використання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, - 0,0383 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

У разі використання теплової енергії для централізованого опалення абонентами, житлові будинки яких не обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, що визначається за формулою:

у разі використання природного газу для індивідуального опалення - 4 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

у разі використання електричної енергії для індивідуального опалення - 30 кВт·г на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

 для користування послугами з централізованого постачання холодної води - 2 куб. метра на одну особу на місяць за наявності централізованого постачання гарячої води та 3,6 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води.

У разі перерви в наданні послуг із централізованого постачання гарячої води (більш як на 14 діб) в установленому законом порядку - 3,6 куб. метри холодної води на одну особу на місяць.

 для користування послугами з централізованого постачання гарячої води - 1,6 куб. метра на одну особу на місяць.

4) для користування послугами з централізованого водовідведення - 3,6 куб. метри на одну особу на місяць.

У разі відсутності централізованого водовідведення (за відсутності системи централізованого водовідведення та за наявності централізованого водопостачання і вигрібних ям) для вивезення рідких нечистот - 3,6 куб. метри на одне домогосподарство на місяць.

5) для користування послугами з газопостачання:

за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання - 3,3 куб. метра на одну особу на місяць;

 за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 5,4 куб. метра на одну особу на місяць;

 за наявності газової плити та газового водонагрівача - 10,5 куб. метрів на одну особу на місяць;

6) для користування послугами з електропостачання в житлових приміщеннях (будинках):

у житлових приміщеннях (будинках), крім тих, що зазначені в абзацах третьому - шостому цього підпункту, - 90 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 210 кВт·г на місяць;

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1004 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2004 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2620 0