Новини з 1996 року

Завтра по справах корупційності дій подружжя Проценків Апеляційний суд має поставити крапку

Андрій Михайленко 03 травня 2016 12:28 1393 0

Нагадаємо, що суд першої інстанції своїми рішеннями визнав як Зінаїду, так й її чоловіка Руслана винними у вчиненні правопорушень, пов'язаних з корупцією. Суд апеляційної інстанції такі судові рішення має або підтвердити їх законність, або ж скасувати. Вірогідність з кожного з цих варіантів оцінюються 50/50.

Згідно з оприлюдненим розкладом  судових засідань, о 9-ій годині ранку суддя Апеляційного суду Полтавської області Василь Маліченко розпочне розгляд справи, по якій нинішній віце-мер Кременчука Руслан Проценко притягується до адміністративної відповідальності за статтею 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів).

 

Нинішній віце-мер Руслан Проценко та його...

 

О 09:30 цей же суддя має розглянути справу депутата міської ради Зінаїди Проценко, яка так само, як і її чоловік, притягується до відповідальності за цією ж статтею.

 

...дружина Зінаїда Проценко, яка, певно, не у захваті від перспектив у суді.

 

Нагадаємо, що 5 квітня суддя Автозаводського районного суду Оксана Пальчик за статтею 172-7 КУпАП визнала заступника міського голови Руслана Проценка винним у вчиненні правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Cуд визнав, що 24 листопада минулого року пан Проценко, будучи депутатом міської ради, не мав права голосувати за своє призначення до складу виконкому та призначення самому собі розміру заробітної плати, оскільки це є вчиненням дій в умовах реального конфлікту інтересів.

Крім того, вже 6 квітня цей же суддя за тією ж статтею КУпАП (172-7) визнав депутата міської ради Зінаїду Проценко винною у вчиненні прапопорушень, пов'язаних з корупцією.

Тоді суддя у своїй постанові вказала, що 24.11.2015 року пані Зінаїда Проценко не мала права голосувати за призначення свого чоловіка Руслана Проценка до складу виконкому та визначення умов оплати його праці  - наявність реального конфлікту інтересів була явною.

 

ЯКІ ПЕРСПЕКТИВИ?

Юристи у своїй більшості про випадок подружжя Проценків та нинішнього віце-мера Ольги Усанової кажуть як про класичний випадок правопорушення, пов'язаного з корупцією - згадані вище рішення судді Оксани Пальчик є підтвердженням цього.

Не слід забувати про широку увагу громадських активістів та журналістів до вказаного корупційного скандалу.

Не меншу роль у цьому відіграв тиск адвоката Руслана Ульянова особисто на суддю Пальчик, відносно якої то заявлялись клопотання, то подавались заяви до прокуратури Кременчука про вчинення злочину. Але юридичні "заготовки" захисника Проценків та Усанової зіграли проти нього самого - суддя Пальчик таки визнала винними його клієнтів. Зрештою, таку роботу пана Ульянова апеляційний суд також може "врахувати".

Шанси того, що завтра суд залишить в силі рішення Автозаводського райсуду по Зінаїді та Руслану Проценко в силі, є великими з огляду на судову практику Апеляційного суду Волинської області у справах по конфлікту інтересів.

Як станеться насправді, дізнаємось уже завтра.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Резонанс КременчукаПолітика КременчукаКорупціяПригоди Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 388 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 865 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3372 0