Новини з 1996 року

Завтра. «Добрий» мер Малецький умовлятиме ПАТ «Полтаваобленерго» підвищити тарифи на тепло і гарячу воду для жителів

Олександр Курилов 20 вересня 2017 10:59 954 0

У Кременчуці завтра – епохальна подія. Її зміст – зустріч у міськвиконкомі  міського голови Кременчука Віталія Малецького з представниками керівництва ПАТ «Полтаваобленерго».

За тим, що розповіли «Програмі плюс» у нашій мерії, тем для переговорів мера міста з енергетиками – дві, які, однак, характеризуються одним словом «гроші».

Тож перше, про що розмовлятиме Віталій Малецький з керівниками обленерго на переговорах, – прохання до них, аби збільшили відсоток оплати за транспортування тепла внутрішньоквартальними мережами, якими сьогодні опікується комунальне підприємство «Теплоенерго».

Це потрібно, бо «Теплоенерго» у нас у збитках, як бродяча собака в реп'яхах.

Втім просто так представникам обленерго подарувати гроші комунальному підприємству не пропонуватимуть.

Як можна зрозуміти, Віталій Малецький пропонуватиме обласним енергетикам компенсацію, зміст якої: останнім просто слід підвищити вартість тепла і гарячої води для мешканців міста, аби не бути в збитках.

Про те, що такий план мерії: підвищити людям тарифи на тепло і гарячу воду й одночасно збільшити відсоток платежів за транспортування теплоносія для комунального підприємства, - «Програмі плюс» теж розповіли наші чиновники.

І з того, що відзначають, – саме обленерго (фінанси) при цьому не постраждає, натомість додатковий тягар буде покладено на мешканців.

Однак у підсумку це дасть можливість зрівняти тарифи на тепло та гарячу воду між Автозаводським районом (більшість будинків якого опалюються від міської ТЕЦ) і Крюківським, де більшість будинків опалююються від окремих котелень.

Також тарифи не просто будуть однаковими для всіх, але будуть підвищені на 15-25 відсотків.

Єдине питання, на яке в репортера не було відповіді, - як можна зрівняти тарифи на тепло та гарячу воду при тому, що вартість виробництва тепла від Кременчуцької ТЕЦ завжди є меншою, ніж від ТЕЦ ПАТ «КВБЗ»,  сьогодні теж отримало відповідь.

І для такого підвищення вартості цін обласним енергетикам запропонують трохи поманеврувати своїми ліцензіями, яких у них три: на виробництво тепла, електроенергії (під час чого тепло і виробляється) та гарячої води.

Однак чи погодяться самі представники ПАТ «Полтаваобленерго» на таку хитру схему, поки що невідомо.

Зрештою це і буде темою завтрашніх переговорів нашого міського голови, який планує зробити кременчужанам «сюрприз» з подорожчанням тепла та гарячої води напередодні нового опалювального сезону.

Прикінцева ж думка тут така. Те, що ми маємо сьогодні, – це все наслідки роботи «великих» наших кременчуцьких господарників.

А початок цього лиха – з погроз виконкому до обленерго дворічної давнини про наміри відібрати в обласних енергетиків квартальні теплові мережі.

Тож своїх намірів наші градоначальники досягли, а ПАТ «Полтаваобленерго» припинило перераховувати щомісяця по мільйону гривень за їх оренду.

Крайніми ж у всьому, бо справи потрібно покращувати, завтра призначать нас усіх. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись