Новини з 1996 року

Завтра апеляційний суд розглядатиме корупційні справи кременчуцьких чиновників

Юлія Билина 03 травня 2016 10:56 666 0

Віце-мера Руслана Проценка та його дружину або засудять остаточно, або виправдають.

4 травня, о 9.30, у Полтаві обласний апеляційний суд розглядатиме дві резонансні адміністративні справи стосовно чиновників Кременчука. Зокрема, зі звинувачення заступника міського голови Руслана Проценка та його дружини, чиновниці Крюківської райадміністрації Зінаїди Проценко в діях, пов'язаних із корупцією.

Як відомо, Автозаводський райсуд Кременчука визнав обох чиновників винними в порушенні антикорупційного законодавства. Але рішення не набуло чинності, оскільки було оскаржене захисником віце-мера та його дружини.

Отже, якщо Апеляційний суд завтра підтвердить, що під час першої сесії Кременчуцької міськради в діях віце-мера Руслана Проценка та його дружини Зінаїди було порушення закону, то таке рішення вже вступить у законну силу. Якщо ж суд не знайде доказів вини чиновників, то виправдає їх також із завтрашнього дня. Адже рішення апеляційних судів, на відміну від районних, набувають чинності відразу після проголошення. Хоча у сторін ще залишається можливість добиватися своєї правди через касаційні скарги.

Як відомо, місцева прокуратура Кременчука обвинуватила Руслана Проценка, який був депутатом міськради, та його дружину в тому, що на першій сесії міськради вони, голосуючи за обрання членів міськвиконкому, порушили вимоги антикорупційного законодавства. На думку прокуратури, чиновники мусили утриматися від голосування та повідомити про наявний конфлікт інтересів, тому що до складу міськвиконкому обирали самого Руслана Проценка, якому мер В.Малецький запропонував посаду свого заступника. Також порушенням, на думку прокуратури, було голосування за визначення розміру зарплати меру та його заступникам.  Сам мер у голосуванні за це рішення участі не брав із міркування недопущення конфлікту інтересів.

Як відомо, Автозаводський райсуд Кременчука в особі судді Оксани Пальчик погодився з аргументами прокуратури, попри тиск, який на неї чинили.

Третю справу за аналогічним обвинуваченням стосовно заступника міського голови Ольги Усанової райсуд ще не розглянув, бо віце-мер пішла у відпустку.

 

 

 

 

Теги: 2332

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1237 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1891 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2390 0