Новини з 1996 року

Завершено розслідування минулорічного падіння вертольота Мі-8 у Кременчуці – Нацбюро. Висновки

Олександр Курилов 13 червня 2019 12:30 394 0

Що відзначають?

У січні 2018 року в мікрорайоні Кременчука - Молодіжному упав гелікоптер.

У цей день команда повітряного судна виконувала навчально-тренувальний політ. Вертоліт зачепив троси, які тримають телевежу компанії «Візит», і впав. Увесь екіпаж повітряного судна загинув на місці…

Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами (НБРЦА)  провело спеціальне розслідування аварії вертольота Мі-8 МТВ-1 (рег. №UR-CCM), яка сталася 25 січня 2018 року на приаеродромній території аеродрому Кременчук (В. Кохнівка).

У своєму розслідуванні, яке оприлюднено, представники Нацбюро назвали кілька причин зіткнення вертольота з розтяжкою телевізійної вежі ТРК "Візит".

«Такими причинами є, зокрема, невідповідність координат телевежі в інструкції виконання польотів місцю фактичного її розташування;

невідповідність нормативним вимогам засобів світлового огородження зазначеної телевежі;

погіршення метеорологічних умов і неприйняття екіпажем рішення про перехід на політ за приладами;

відхилення від вимог щодо безпечної висоти польоту, яке в НБРЦА пояснюють можливою загрозою обмерзання.

У НБРЦА також відзначили неналежний контроль за станом перешкод приаеродромної території аеродрому "Кременчук", відсутність попереджень про невідповідність світлоогородження і денне маркування висотної перешкоди в Збірнику аеронавігаційної інформації України.

У Нацбюро рекомендували Державній авіаційній службі України організувати проведення позапланової перевірки актуальності даних про координати та висоту перешкод, розташованих на приаеродромній території аеродрому "Кременчук", перевірити відповідність нормативним вимогам стану їхнє денне й нічне маркування, а також ініціювати внесення відповідних змін до Інструкції з виконання польотів і Збірника аеронавігаційної інформації України.

Рекомендації також стосуються посилення нагляду за експлуатантами аеродромів у частині контролю за перешкодами на приаеродромній території.

Також НБРЦА рекомендувало ТРК "Візит" спільно з Кременчуцькою міською радою при взаємодії з Державіаслужбою привести у відповідність до нормативних вимог стан денного та нічного маркування телевежі.

При цьому Міністерству внутрішніх справ України було рекомендовано в рамках підготовки пілотів для авіації МВС звернути увагу на недоліки в організації метеорологічного забезпечення польотів на аеродромі "Кременчук"»,  - таке повідомлення Інтерфаксу стосовно розслідування надзвичайного випадку в Кременчуці.

Як коментують?

«Уважно ознайомилися з висновками Національного Бюро й перш за все прикро, що початок того, що сталося,  – це невиконання вимог безпечної висоти польоту.  

Щодо зауважень стосовно  світлового огородження, то все освітлення телевежі ТК «Візит» виконано у відповідності до проекту. Все відповідає технічній документації.

Саме освітлення телевежі діє постійно й безперервно у вечірній час», - такий коментар  представника телекомпанії Олега Бублика.

«Не зовсім зрозумілими є висновки  про невідповідність координат телевежі в інструкції виконання польотів місцю фактичного її розташування.

Незрозумілим, бо збудована телевежа у 1997 році. За час, що минув, її розташування було і є незмінним, і пересунути її з одного місця в інше ніхто не міг.

Звісно, було б непогано, якби Кременчуцька міська рада, яка теж є власником частини телевежі, взяла б участь у приведенні стану денного та нічного маркування телевежі до нормативних вимог, як зазначено у висновках, а не перекладала все на телекомпанію», - додав представник ТК «Візит».  

Телекомпанія Візит» та «Програма плюс» висловлюють співчуття родинам пілотів, які загинули в аварії  в січні минулого року.

Фото – з висновків Національного Бюро.  

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 941 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1771 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 809 0