Новини з 1996 року

Заступник голови облради Холод спростує наклеп і відшкодує збитки директору ТК "Візит" Мельнику

Олександр Курилов 10 жовтня 2019 15:00 1324 0

Заступник голови Полтавської обласної ради Євген Холод відшкодує моральні збитки директору телекомпанії «Візит» Олександру Мельнику за свої неправомірні дії та допущені порушення основоположних і конституційних прав людини.

Відповідне рішення прийняв Крюківський районний суд, який розглядав позов директора ПТК «Візит» Олександра Мельника до заступника голови облради Холода.

Зміст позову – визнати порушенням конституційних прав людини звернення обласної ради до Вищої ради суддів та виступ депутата Холода на сесії облради, в якому Олександра Мельника було названо винним (без будь-якого рішення суду)  й обвинувачено в причетності до скоєння вбивства тодішнього міського голови Бабаєва.

Це звернення обласної ради, яке було прийнято всупереч закону, – мало наслідки.

Після цих звернень Полтавської обласної та Кременчуцької міської рад, прийнятих у 2017 році, в яких був явний тиск на суд, Олександру Мельнику було змінено запобіжний захід із домашнього арешту на утримання під вартою.

Слід додати, що розгляд позову Олександра Мельника до бізнес-чиновника Холода тривав більше року.

Захищав обласного чиновника  депутат Кременчуцької міської ради, адвокат Ульянов.

Рішення ж суду, яке було оголошено, – таке.  

Позовні вимоги Олександра Мельника до Євгена Холода - задовольнити частково.

Визнати недостовірною і такою, що принижує честь, гідність і ділову репутацію О. Мельника, інформацію, поширену паном Холодом під час виступу на пленарному засіданні сесії Полтавської обласної ради. 

Суд зобов`язав чиновника Холода після набрання даним рішенням суду законної сили спростувати недостовірну інформацію, поширену під час виступу на пленарному засіданні сесії Полтавської обласної ради, шляхом проголошення перед депутатами Полтавської обласної ради, в залі пленарних засідань Полтавської обласної ради, на черговому пленарному засіданні сесії Полтавської обласної ради такого тексту: "Повідомляю, що поширена... (далі сама недостовірна інформація) мною, Євгеном Холодом, під час виступу на пленарному засіданні сесії Полтавської обласної ради інформація є недостовірною".

Суддя вирішив стягнути із заступника голови Полтавської облради  Холода на користь керівника Кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександра Мельника 10 тисяч гривень у вигляді відшкодування завданої моральної шкоди.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді за фактом убивства екс-мера Кременчука розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1237 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1890 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2388 0