Новини з 1996 року

Зарплата лікарів з наступного року може вирости до 18 тисяч гривень, а медсестер - до 12 тисяч

Валерія Макряшина 01 листопад 2017 10:09 1502 0

Державна служба статистики опублікувала дані про те, які доходи отримали люди у жовтні. Динаміка радує - середня зарплата в Україні піднялася майже на 240 гривень - з 7 тисяч 114 до 7 тисяч 351 гривні.

Досить відчутно збільшилися зарплати у найбільш високооплачуваному секторі економіки - авіаційному транспорті. За місяць - з 35 тисяч 163 гривень до 38 тисяч 183 гривень.

Слідом ідуть ще дві високоприбуткові галузі: фінансовий і страховий сектори (середня зарплата - 12 тисяч 901 гривня) та сфера інформації і телекомунікації (12 тисяч 263 гривні).

Також на хорошому рівні зарплати в науковій і технічній галузях - 10 тисяч 730 гривень.

Що ж стосується такої важливої ​​для нас сфери освіти, то у жовтні середня зарплата тут склала 6 тисяч 192 гривні. Втім оплату праці вчителів і викладачів уряд теж має намір поступово підвищувати.

"Збільшення зарплати є одним із ключових завдань бюджету на 2018 рік, - зазначив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман. - Зарплата вчителів зросте в наступному році не менше ніж на 25%".

Крім того, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла, що вже до 2023 року мінімальний оклад педагогічних працівників повинен досягти чотирьох прожиткових мінімумів. Якби це відбувалося зараз, то мінімальний оклад становив би 6 тисяч 400 гривень.

Найнижчими досі залишаються заробітки співробітників поштової та кур'єрської служби - 4 тисячі 293 гривні.

На другому місці з кінця, на жаль, виявилася сфера охорони здоров'я - 4 тисячі 908 гривень. Втім є надія на те, що у зв'язку з прийнятою медичною реформою ситуація нарешті зміниться. Як розповіли у Міністерстві охорони здоров'я, з 2018 року лікарі зможуть отримувати до 18 тисяч гривень, а зарплати медсестер будуть доходити до 12 тисяч гривень.

Як пояснили в Міністерстві охорони здоров'я України, всі медичні установи вторинної та третинної ланки вже з 2020 року повністю перейдуть на нову модель фінансування.

Як це буде працювати? У законі закладено, що базою для розрахунку компонента оплати лікаря в тарифі повинно бути 250 відсотків середньої зарплати по країні за липень минулого року. У липні 2017 року середня зарплата становила 7 тисяч 339 гривень. Таким чином, у 2018 році для розрахунку зарплати лікаря базовою могла б стати сума у 18 тисяч 347 гривень

При цьому тариф на медичні послуги з надання первинної медичної допомоги складається з двох частин: ставки на оплату медичних послуг і ставки на оплату діагностичних послуг, у тому числі лабораторних досліджень.

Зокрема, на своїй сторінці у Фейсбуці міністерство розмістило таку інформацію:

"Середня ставка сімейного лікаря за кожного приписаного до нього пацієнта у 2018 році становитиме 370 гривень. На медичний кабінет, який підтримує дві тисячі пацієнтів, тариф складе 740 тисяч гривень щорічного доходу" .

При цьому середній тариф коливається в той чи інший бік, залежно від різних чинників. Наприклад, якщо серед пацієнтів будуть діти до 5 років або пенсіонери віком 65+, тариф буде майже вдвічі вищим відносно тарифу для молодих людей.

Це означає, що лікар первинної ланки буде отримувати за рік від 740 000 до 1 мільйона гривень на свою практику, якщо набере максимальну рекомендовану кількість пацієнтів у 2000 чоловік. Близько половини цих коштів іде на витрати медичної практики.

Крім того, лікар первинної ланки буде мати окремий бюджет на проведення аналізів.

Далі - більше. До  бюджетної резолюції на 2019 рік за кожного пацієнта вже закладена сума в середньому по 450 гривень на рік.

І планується, що з року в рік ця сума буде поступово збільшуватися разом із переліком сплачених аналізів і послуг.

Лікарем первинної ланки може бути сімейний лікар, педіатр або терапевт. Ці лікарі можуть стати фізичною особою-підприємцем (ФОП) і відкрити власну практику, а також об'єднуватися з іншими лікарями в практиці первинної медичної допомоги, аби оптимізувати витрати. І найголовніше: лікар первинної ланки може зареєструватися як підприємець (для цього були спеціально спрощені ліцензійні умови). У такому випадку кошти на підтримку пацієнтів підуть безпосередньо на його рахунок.

Сподіваємося, що вже з наступного року сфера охорони здоров'я переміститься за показниками середньої зарплати з передостанньої позиції хоча б на другу-третю.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 319 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 681 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 534 0