Новини з 1996 року

Зарплата чиновників у регіонах зросте

Валерія Макряшина 14 травня 2018 09:17 965 0

У деяких регіонах будуть урізати премії, щоб заплатити підвищені оклади.

Підставою стали зміни, які вніс Кабмін до постанови №268. Завдяки документу оплата держслужбовців на місцях зросте на 27-37%.

Розмір заробітної плати залежатиме від займаної посади. В уряді покладають надії на зниження корупційної складової зі зростанням окладів. Також даний захід дозволить мінімізувати плинність кадрів.

Якою буде заробітна плата місцевих службовців, розповів заступник голови Асоціації міст України Володимир Мягкоход.

Він вважає, що внесені зміни допоможуть залучити в ряди чиновників молодих фахівців, з якими можна буде проводити реформи.

Відповідно до рекомендацій, зміни в грошовому еквіваленті виходять невеликі.

Головний спеціаліст зараз отримує 3800 грн. Після підвищення співробітник на даній посаді буде отримувати 4800 грн. У начальника управління зараз - 5400 грн, а після підвищення він отримає 6600 грн. Не варто чекати глобальних змін і міським головам з населенням до 1 млн жителів. Зараз чиновник цієї категорії заробляє 8500 грн, а після підвищення окладу він отримає 11900 грн.

Збільшити заробітну плату чиновників на місцях мають за рахунок премій та надбавок. Зміни до постанови №268 дозволять збільшити зарплату в залежності від стажу.

Для тих, хто працює більше 3 років, зарплата підвищиться на 10%, для тих, хто провів на держслужбі понад 5 років, - на 15%, ті, хто працюють 10 і більше років, отримають 20% надбавки, а стаж понад 15 років дозволить збільшити зарплату на 25%, понад 20 і 25 років праці на держслужбі збільшать зарплату на 30% і 40% відповідно.

Ці надбавки стануть суттєвими та збільшать оклади як мінімум удвічі навіть для рядових співробітників місцевих органів влади.

Однак зміни в документі Кабміну не враховують, що зарплата чиновників на місцях виплачується з місцевих бюджетів, а в них кошти на це не закладалися. Тому в деяких регіонах будуть урізати премії, щоб заплатити підвищені оклади.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 517 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 993 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3503 0