Новини з 1996 року

Запуск електронного декларування в Україні - під загрозою зриву (оновлена)

Віктор Крук 13 серпня 2016 12:00 1297 0

Саботаж чиновників щодо проведення антикорупційних реформ в Україні посилюється на всіх рівнях. Держспецзв'язок хоче зірвати введення кримінальної відповідальності за неправдиву інформацію в деклараціях.

15 серпня в Україні мав запрацювати Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Проте запуск цієї системи опинився під загрозою зриву. Державна служба спецзв'язку та інформації "забракувала" програмне забезпечення для цієї системи, відмовившись сертифікувати комплексну систему збирання і обробки електронних декларацій. У відомстві заявляють, що система нібито не готова до роботи і в ній є значна кількість невідповідностей технічному завданню. Через нібито неможливість забезпечити надійний захист інформації в системі електронного декларування експертна рада відмовила у видачі атестата відповідності. 

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман обурився відмовою Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації ДССЗЗІ сертифікувати систему електронного декларування.

"Я не бачу жодних виправдань тому, що за два дні до передбаченого терміну введення в дію системи електронних декларацій приймається таке рішення", - зазначив Гройсман на своїй сторінці у Фейсбуці.
Прем'єр наголосив, що комусь не хочеться, щоб ця антикорупційна система запрацювала, і заради цього під загрозу поставили не тільки довіру суспільства до влади, а й репутацію України в очах міжнародних партнерів.

"Я уже попередив керівництво НАЗК і ДССЗЗІ — у них є ще два дні на виправлення ситуації. Якщо система е-декларування не буде запущена вчасно, то я буду добиватись того, щоб усі, хто не забезпечив вчасного запуску системи, включаючи керівництво цих органів, понесли за це найбільш жорстку персональну відповідальність", — заявив пре'єр-міністр.

 

Думка експертів

Систему електронного декларування в Україні можуть запустити таким чином, щоб гарантувати чиновникам безкарність. Про це заявили експерти антикорупційної групи "Реанімаційного пакета реформ".
"Українська влада готується перенести запуск системи електронних декларацій або запустити її таким чином, щоб гарантувати безкарність чиновників, які подали неправдиві відомості про свою власність", - так експерти прокоментували відмову Держспецзв'язку у сертифікації системи електронних декларацій.
У тексті документа наголошено: електронні декларації матимуть юридичне значення, отримавши сертифікат відповідності від Державної служби спеціального зв'язку. Як відомо, відомство прийняло офіційне рішення не надавати системі електронних декларацій такий сертифікат.
"Якщо система не має такого сертифіката, він не може бути запущений і якщо буде запущений у тестовому режимі, декларації не прийматимуться як належний доказ у суді і, отже, (чиновники. - Ред.) не можуть нести кримінальну відповідальність за надання неправдивої інформації", - наголошено в заяві.
У РПР зауважили, що відмова надавати сертифікат є "спробою зірвати запуск системи електронних декларацій та введення кримінальної відповідальності за подання завідомо неправдивої  інформації в декларації про активи".

 

Нагадаємо, минулого четверга Президент України Петро Порошенко заявив, що електронне декларування всіх активів чиновників стартує з 15 серпня.

«Корупцію треба викорінювати, але ще краще їй запобігати.  Профілактика - кращі ліки.  Для цього й потрібен ефективний контроль за доходами та витратами чиновників, суддів, прокурорів, усіх правоохоронців. Із тіні на світло, чого давно чекають люди, мають вийти маєтки, автопарки, гроші всіх "слуг народу". Інструмент для такого контролю є. Це - електронне декларування всіх активів, яке стартує з 15 серпня», – наголосив П. Порошенко.

«Електронне декларування – незворотне і необхідне.  Це – невід'ємна частина всього нашого антикорупційного механізму», – додав Президент.

Теги: 3011

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 204 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 331 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 286 0