Новини з 1996 року

Заплатив за себе по своєму лічильнику? Заплати й за всіх інших. «Законотворчість» нардепа Шаповалова

Олександр Курилов 19 жовтня 2016 09:52 2192 0

Народний депутат України від Кременчука Юрій Шаповалов передає палкий  «привіт» мешканцям міста, які  його просили втрутитися у ситуацію з встановленням загальнобудинкових газових лічильників.

Зміст «привіту» – наш народний депутат планує сотворити таку ж саму скандальну ситуацію не лише з газом, але й з усіма іншими комунальними послугами теж.

А тому пан Юрій виступив співавтором законопроекту, за яким у багатоповерхових будинках  пропонується встановлювати за рахунок мешканців загальні лічильники з  гарячої, холодної води й теплової енергії.

Такі лічильники пропонується встановлювати  за рахунок громадян, а їх показники ділити на кількість прописаних в оселі, незалежно від того, чи є в квартирах індивідуальні лічильники витрат тієї ж води.

Відповідна ініціатива, зміст якої - примусити мешканців міста платити за втрату води чи тепла у підвалах будинків,  допущені  компаніями  постачальників, тобто платити за втрати, які від громадян не залежать,  має назву «Закон України «Про комерційний облік  комунальних послуг».

Тож вчора, у першому читанні такий закон, автором якого виступив кременчуцький нардеп, – уже прийнято.

Якщо його буде прийнято у другому читанні, то  нинішня скандальна ситуація із загальнобудинковими лічильниками газу, коли громадяни платять за загальнобудинковими  показниками більше, ніж це зазначено в урядових нормах,  буде поширена також на все інше.

Зокрема, на гарячу та холодну воду, грошей від реалізації якої так  не вистачає комунальним підприємствам «Кременчукводоканал» і «Теплоенерго».

Втім наш нардеп мало того, що робить черговий скандал, так він ще обкладає даниною самих мешканців будинків.

І мова тут про  витримки з проекту закону нашого нардепа, який має номер  4901.

Тож, у відповідності  до  Статті 3. Обладнання будинковими вузлами обліку існуючих будівель, ідеться про таке.

У П.4. «Витрати на обладнання будівлі будинковими вузлами обліку, понесені оператором зовнішніх інженерних мереж, відшкодовуються споживачами відповідних комунальних послуг у такій будівлі шляхом сплати внеску за встановлення будинкового вузла обліку, який сплачується виконавцеві відповідної послуги. У разі, якщо виконавець комунальної послуги не є оператором відповідних зовнішніх інженерних мереж, він зобов’язаний перераховувати сплачені споживачами внески за встановлення будинкового вузла обліку оператору зовнішніх інженерних мереж відповідно до договору».

А ще у нашого нардепа є стаття 6  - «Обслуговування, заміна та абонентський облік вузлів обліку». І написано там так.

«1. Обслуговування та заміна будинкових вузлів обліку здійснюється відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» оператором зовнішніх інженерних мереж.

Витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на обслуговування та заміну будинкових вузлів обліку відшкодовуються споживачами відповідної комунальної послуги у такій будівлі шляхом сплати  внесків на обслуговування та заміну будинкового вузла обліку, які сплачуються виконавцю відповідної комунальної послуги.

Звідси і питання. У законопроекті наш нардеп пише, що встановлення загальнобудинкових лічильників відбувається за окремі внески споживачів і так само за окремі внески споживачів ці лічильники обслуговуються.

Однак, пане Юрію, ви випадково не чули, що вартість облаштування  тими ж тепловими лічильниками багатоповерхових будинків входить у тарифи постачання тепла  й там вона називається «інвестиційна складова»?

Якщо не чули – то погано, бо інколи потрібно не лише підписувати законопроекти, які вам дають для  участі в якості спільного автора, але й читати закони, що  вже прийняті.

Останнє – це власна точка зору.

І потрібно сказати так – більш лобістського законопроекту в комунальній галузі, де все спрямовано на захист  інтересів енергопостачальних компаній, в історії України ще не було. Тож дякуємо вам, пане нардеп, за ваші потуги остаточно зробити з нас усіх жебраків.

 

Теги: Житлово-комунальні послуги

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1313 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1680 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2026 0