Новини з 1996 року

Запекла боротьба за вбиральні: директори кременчуцьких парків раптово згадали про людей, бо халява

Валерія Макряшина 07 жовтня 2019 15:00 626 0

Прийом проектів до Громадського бюджету Кременчука нарешті завершився.  Як писала раніше "Програма Плюс", загалом на розгляд було подано більше сотні заяв. Серед них можна бачити як адекватні, так і не дуже. Серед проектів можна зустріти й пропозиції від директорів міських парків, які є, до речі, комунальними закладами нашого міста. 

Що вимагали? 

Немов у останній вагон потяга "Громадський бюджет" зі своїми пропозиціями "вскочили" директор парку "Міський сад" Віталій Дедюрін і Олександр Непша - директор парку "Крюківський", що на правобережжі. Обидва хочуть нову вбиральню, але не собі й без золотих унітазів (напевно). 

На реалізацію в рамках Громадського бюджету обидва директори комунальних закладів подали відповідні проекти. 

Проект Віталія Дедюріна. В описі до своєї пропозиції, яку оцінив у 400 тисяч гривень, він заявив, що в парку немає нормального туалету, який би задовольнив усіх відвідувачів. Напевно, втомився директор ганяти всіх, хто справляє потреби під деревом чи кущем. 

"Туалет, який знаходиться на території парку «Міський сад», не відповідає санітарно-гігієнічним нормам та викликає постійні нарікання відвідувачів. Виникла потреба в спорудженні нового туалету..." - написав В. Дедюрін. 

На його думку, відсутність належного туалету на території парку пригнічує людську гідність та негативно впливає на настрій відвідувачів парку.

Варто додати, що чомусь останні два роки до старту прийому проектів на Громадський бюджет, цей факт не дуже хвилював директора. Якби це його дійсно хвилювало, Віталій Дедюрін порушив би тему туалетів, як тільки про неї почали говорити...

Це саме можна сказати й про директора парку "Крюківський" Олександра Непшу, який протягом останнього півріччя "викинув" із тих грошей, які були виділені з міського бюджету парку, щонайменше 400 тисяч гривень і через що коштів на вбиральню не вистачило.


 

Примітно, що саме таку суму Олександр Непша просить виділити йому в рамках Громадського бюджету на облаштування в парку громадських вбиралень, бо, виявляється, два біотуалети, які є на території парку, це вже, знаєте,"не то пальто".

"У парку встановлені два біотуалети. Подібні конструкції часто використовують, щоб вирішити "делікатне питання" під час масових заходів, але як постійна міська конструкція біотуалет не працює..." - зазначає О. Непша. 

Наявність у комунальних парках Кременчука облаштованих санкімнат - це, звісно, справа добра й потрібна. Втім чомусь про цю проблему, як і про захист людської гідності, директори наших парків заговорили, тільки коли на горизонті з'явилося щось халявне й тільки після того, як кошти для розвитку парку, передбачені бюджетом, були витрачені...

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Саксофон та мінівчені і мудреці: у Кременчуці пройшла виставка скульптора Олексія Леонова. ФОТОрепортаж 94 0
Освідчення в коханні у віршах: кременчуцька поетеса вперше презентувала свою книгу. ФОТОрепортаж 118 0
Жарти, сміх та купа незрозумілих термінів: кременчужан зацікавили книгою-головоломкою. ФОТОрепортаж 252 0