Запали свічку вечором о 16 годині у вікні – сьогодні День пам’яті про тих, хто помер від голодомору

Сьогодні, 28 листопада, в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів, у результаті яких, за оцінками істориків, померли від семи до десяти мільйонів українців.
В історії людства відомі страшні випадки недороду та голоду. Але для українців ця тема є надзвичайно болісною, адже в ХХ сторіччі наш народ пережив три голодомори: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр. і 1946-1947 рр.
Та наймасштабнішим і найжахливішим був голод 1932-1933 років - геноцид українського народу.
Про те, яким був голод у Кременчуці, як з людей робили котлети і пиріжки й усе це продавали на базарі, аж поки канібалів не арештовувала міліція, – відомо достатньо.
Свідки цього – спогади людей, якими наш краєзнавчий музей переповнений. Книги, зошити, аркуші – все це є й знаходиться у вільному доступі. З того, що можна вичитати у спогадах, - люди помирали цілими селами й усі, хто від голоду не постраждав, так це самі учасники комуністичних бригад, які ходили по хатах з обшуками. Шукали ж те, що можна їсти, – пшеницю, картоплю…
Відомо також, де у Кременчуці ховали жертв голодомору 32-33 років Це кладовище біля єдиної тоді у нашому місті Першої міської лікарні. Саме там закопували померлих, які опухли від голоду…
Нині ж, у листопаді 2015 року, ми згадуємо про ті події та поминаємо жертви того кошмару. Тож сьогодні в Свято-Миколаївському Соборі відбудеться панахида об 11-00, а увечері молоді люди запалять свічки на площі Незалежності. Натомість представники громадськості також увечері зберуться на площі Незалежності, біля пам’ятного знака «Жертвам репресій».
І зрозуміло, що увечері кожен, хто вважає себе людиною, запалить у вікні свічку на спомин тих, хто загинув унаслідок тих кошмарних подій, що сталися в 32-33 роках минулого сторіччя.
Пам'ятник голодомору в складі Меморіалу пам'яті жертв голодоморів в Україні. Київ.
Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись