Новини з 1996 року

Запали свічку вечором о 16 годині у вікні – сьогодні День пам’яті про тих, хто помер від голодомору

Олександр Курилов 28 листопад 2015 10:55 2686 0

Сьогодні, 28 листопада, в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів, у результаті яких, за оцінками істориків, померли від семи до десяти мільйонів українців.

 

 

В історії людства відомі страшні випадки недороду та голоду. Але для українців ця тема є надзвичайно болісною, адже в ХХ сторіччі наш народ пережив три голодомори: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр. і 1946-1947 рр.

Та наймасштабнішим і найжахливішим був голод 1932-1933 років - геноцид українського народу.

Про те, яким був голод у Кременчуці, як з людей робили котлети і пиріжки й усе це продавали на базарі, аж поки канібалів не арештовувала міліція, – відомо достатньо.

Свідки цього – спогади людей, якими наш краєзнавчий музей переповнений. Книги, зошити, аркуші – все це є й знаходиться у вільному доступі. З того, що можна вичитати у спогадах, -  люди помирали цілими селами й усі, хто від голоду не постраждав, так це самі учасники комуністичних бригад, які ходили по хатах з обшуками. Шукали ж те, що можна їсти, – пшеницю, картоплю…

Відомо також, де у Кременчуці ховали жертв голодомору 32-33 років Це кладовище біля єдиної тоді у нашому місті Першої міської лікарні. Саме там закопували  померлих, які опухли від голоду…

Нині ж, у листопаді 2015 року, ми згадуємо про ті події та поминаємо жертви того кошмару. Тож сьогодні в Свято-Миколаївському Соборі відбудеться панахида об 11-00,  а увечері молоді люди запалять свічки на площі Незалежності. Натомість представники громадськості також увечері зберуться на площі Незалежності, біля пам’ятного знака «Жертвам репресій».

І зрозуміло, що увечері кожен, хто вважає себе людиною, запалить у вікні свічку на спомин тих, хто загинув унаслідок тих кошмарних подій, що сталися в  32-33 роках минулого сторіччя.

 

Пам'ятник голодомору в складі Меморіалу пам'яті жертв голодоморів в Україні. Київ.

 

Теги: Історія КременчукаЖиття КременчукаПідтримка оборони

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1248 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2246 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2862 0