Новини з 1996 року

Замість створення нових робочих місць. У Кременчуці створили новий «координаційний комітет»

Олександр Курилов 26 лютого 2016 17:24 885 0

Надалі у Кременчуці діятиме новий черговий «штаб» з місцевих чиновників, які у перервах між засіданнями в інших таких же «штабах» покращуватимуть місцеві показники зайнятості.

Для такого нових робочих місць створювати ніхто не буде, однак почнуться перевірки з легалізації існуючих робочих місць у підприємців.

Це міськвиконком сьогодні й чергове, 5-е за день, засідання наших чиновників.

Головна тема цього зібрання – як виконати вказівку з області стосовно паспорта показників зайнятості у Кременчуці? І перше – про безробіття у нашому місті.

Яка вона «зайнятість» по-кременчуцьки?

Зайнятість у нашому місті така – кількість офіційних безробітних на сьогодні – 4159 осіб.

Тих, у кого термін виплати допомоги по безробіттю ще не завершився, – 3321 кременчужанин.

Щодо самих безробітних на обліку, то з вищою освітою у цьому переліку – 54 відсотки.

Жінок серед безробітних 63 відсотки, а тих, кому не виповнилося й 35 років, – майже половина.

Про що слід додати – вільних вакансій у Кременчуці для працевлаштування аж 200. В першу чергу, шукають лікарів, швачок та кондукторів. Ще увесь час набирає охоронців 69-а колонія.

У кого шансів на працевлаштування практично немає, так це у юристів, касирів комерційних банків  та економістів.

Останнє – про неофіційне безробіття, тобто тих, хто не працює й на обліку в міському Центрі зайнятості не перебуває. Кількість таких мешканців сьогодні величезна. А яка саме – на це запитання відповіді немає ні в кого.

Єдине досягнення міської влади за минулий рік - громадські роботи. Їх фінансують з бюджету й минулого року на це виклали майже два мільйони гривень.Більшість коштів - з державного бюджету.

Як будуть боротися з безробіттям?

Це друга тема з засідання штабу. Й за тим, що оприлюднили на нараді, яку проводила заступник міського голови Ольга Усанова, у міськвиконкомі нічого з цим не робитимуть взагалі.

Єдине, що продовжать перевірки підприємців, аби провести легалізацію робочих місць і так хоч трохи покращити вбивчі цифри своєї діяльності.

Тож міський Центр зайнятості проведе ярмарок на 200 вакансій, куди запросять чотири тисячі безробітних, а чиновники міськвиконкому займуться тим, чим можуть, – будуть проводити перевірки.

Загалом година засідання завершилася словами заступника мера Кременчука Ольги Усанової. Чиновник заявила, що у плані роботи з цієї теми багато незрозумілого й немає відповідальних.

Тож на наступну таку нараду відповідальних за майбутній «шмон» підприємців уже визначать.

Що можна придумати у Кременчуці з робочими місцями?

Загалом криза з падінням обсягів виробництва, зразка нинішньої, у нашому місті вже була. Було навіть гірше. Однак завжди в таких справах виручали самі кременчужани, які торгували, ремонтували, працювали – робили все, аби пережиту кризу.

От тільки у 2008-у зробити це було легше – на відміну від нинішніх часів, тодішні градоначальники йшли людям назустріч – громадянам давали дозволи на встановлення кіосків й будь-чого, що дозволене. Тоді ж ніхто не вимагав хабарів.

Нині ж у мерії часів міського голови Малецького все складніше. Теми – що можна зробити для людей у справі зайнятості у міськвиконкомі сьогодні ніхто не порушує.

Єдине, що – так це перевірки.

Це у нас вміють й вони будуть такими, які ми вже спостерігали при наїзді чиновників на бабусь, що на свою голову взялися торгувати в заборонених місцях усім, чим тільки можна.

Теги: Кременчуцька міська влада

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1265 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1929 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2465 0