Новини з 1996 року

Замість старого - нове. У Кременчуці реконструюють міні-футбольне поле "Нафтохімік"

Валерія Макряшина 26 жовтня 2018 10:15 855 0

Обласна Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2017–2020 роки передбачає і будівництво футбольних майданчиків зі штучним покриттям.

Начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Олександр Буцький розповів, які є бюджетні програми та що необхідно, аби суб’єкти ефективно освоювали кошти.

Він повідомив, що є дві програми будівництва футбольних полів зі штучним покриттям 42×22 — одна державного рівня, інша — обласного. 

Обласна Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2017–2020 роки передбачає і будівництво футбольних майданчиків зі штучним покриттям. Її реалізація включає в себе співфінансування 50% на 50%.

Суб’єкт, який профінансують, повинен підготувати основу для влаштування покриття. Тобто викопати котлован, засипати його та ущільнити піском, трьома фракціями щебеню та гранвідсіву, розмістити огорожу й облаштувати освітлення. 

Після того, як суб’єкт виконав усі умови, подається заявка. Постійна депутатська комісія з питань молодіжної політики, спорту й туризму Полтавської обласної ради спільно з Управлінням сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА та Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА перевіряє об’єкт згідно з рекомендаціями до підготовки основи.

Після цієї перевірки перелік претендентів на отримання та монтаж штучної трави подається на розгляд сесії Полтавської обласної ради. У ході засідання комісія обирає з переліку розташування об’єкта фінансування. Згодом закуповують штучне покриття, футбольні ворота й монтують їх на об’єктах, які отримали погодження.

19 квітня цього року сесією Полтавської облради затверджено перелік суб’єктів-адрес, що отримають ці майданчики. Варто зазначити, що один такий спортивний майданчик зі штучним покриттям з'явиться у Кременчуці, на вулиці Володимира Великого, на місці вже існуючого спортивного поля "Нафтохімік". Ще одне міні-футбольне поле зі штучним покриттям з'явиться в селі Пришиб Кременчуцького району.  

На обидва майданчики з обласного бюджету планують виділити по 720 тисяч гривень. 


 

Також начальник Управління пояснив, що є Державна програма «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України», яка передбачає інакшу систему отримання співфінансування.

Згідно з цією програмою, суб’єкт повинен надати ряд документів, розробити проект, пройти експертизу землевідведення, розробити кошторис витрат, надати відомості про вже витрачені кошти (якщо основа підготовлена) або гарантійний лист про виділення коштів з місцевого бюджету в розмірі не менше 50% від загальної вартості проекту (якщо основа ще не підготовлена).

Згодом Мінрегіон розглядає ці документи й вирішує, виділяти кошти даному суб’єкту чи ні.

— Згідно з Держпрограмою, Полтавська область може отримати фінансування, якого вистачить на будівництво чи реконструкцію понад 15 міні-футбольних майданчиків зі штучним покриттям. Учасниками програми можуть бути лише суб’єкти, балансоутримувачем яких є Державний, обласний чи місцевий бюджет. Вартість одного об’єкта становить близько 1,5 мільйона гривень. Щодо співфінансування, то не менше 50% витрат повинен покрити суб’єкт. Згодом формується пакет документів на отримання бюджетних коштів, які подаються до Управління. Ми їх переглядаємо та за наявності повного пакета документів направляємо в Мінрегіон, — розповів начальник Управління.

Далі документи розглядають на відповідній комісії та приймають рішення: відхилити або затвердити. За позитивного рішення кошти направляють субвенцією прямо на суб’єкт у розмірі до 50% від вартості проекту.

Мінрегіон уже розглядав подібну заявку на встановлення футбольного майданчика зі штучним покриттям у Полтавському вищому міжрегіональному професійному училищі № 23 імені С. Бірюзова.

Також начальник Управління пояснив, що лише від суб’єкта залежить подача всіх необхідних документів у зазначений термін:

— Якщо в обласній програмі ми закуповуємо безпосередньо покриття, ворота з сіткою та монтуємо їх і вартість прирівнюється до 750 тисяч, то в державній програмі виділяють кошти. Полтава розглядається як один із можливих учасників Державної програми, але на даний час не повністю оформлені необхідні документи. Школа може претендувати на кошти цієї програми, але лише за умови, що встигне подати увесь пакет документів. Без цього ніхто в Мінрегіоні навіть не розглядатиме фінансування даного об’єкта. Наразі 5-та школа ще не подала експертизу, проектно-кошторисну документацію та зведений кошторис витрат. Сподіваємося, що ми отримаємо їх і, за позитивного рішення Мінрегіону, в місті з’явиться ще одне новеньке міні-футбольне поле,— підсумував Олександр Буцький.

Тож школа має шанс отримати штучне покриття для майданчика. Для цього їм необхідно подати пакет документів до Управління, з переліком якого можна ознайомитися на сайті Мінрегіону. Після рішення відповідної комісії стане відомо, чи отримає Полтава новий футбольний майданчик.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 131 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 568 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 1041 0