Новини з 1996 року

Замість шкіл — ліцеї та гімназії. Начальник департаменту освіти Кременчука Москалик пояснює деталі

Валерія Макряшина 22 квітня 2019 15:25 809 0

Сьогодні, 22 квітня, на засіданні постійної депутатської комісії з питань Регламенту, депутатської діяльності начальник департаменту освіти Геннадій Москалик заявив, що панікувати з приводу реформ середньої освіти, а відповідно створення ліцеїв академічного типу навчання з профільними класами — з поглибленим вивченням того чи іншого предмету. 

Простішою мовою, якщо дитина обрала математичний клас, то математику вона вивчатиме 16 годин на тиждень, тоді як наприклад ту же географію чи біологію лише 2 години. Нагадаємо, що таких ліцеїв буле в Кременчуці 10.  

За словами Геннадія Москалика такі учбові заклади з поглибленим вивченням одного предмета прекрасно функціонують у Києві, Первомайську, Кропивницкому, Слав'янську тощо. 

"Інші навчальні заклади, а саме ті, які цього року мають 10-ті класи цього року, будуть з 1 липня 2020 року затверджені як "гімназії". Ті заклади, які цього року не мають 10-их класів будуть затвреджені гімназіями - з 1 липня 2019 року", - заявив начальник департаменту освіти.

Як здійснюватиметься розподіл дітей по навчальним закладам? 

Першими в черзі будуть ті школярі які мають відповідні медичні картки, мають високу успішність. Ось наприклад школа №17 (на Молодіжному) має більше 10-ти переможців. Втім, за словами Геннадія Москалика навіть це не є головним критерієм. Головний критерій — це площа. Наприклад школа №17 має більше 2 000 м.кв, й вчаться у ній наразі приблизно 1 050 учнів. Тож ще є резерв на 1000 учнів додатково. 

"Виділяємо цілий поверх окремий для 10-класників, це 65 м.кв для того, щоб вони там навчалися. На сьогодні якщо ми наберемо 4 чи 5 десятих класів, окремий ліцей-школу ми не відкриємо. Але в подальшому реформа передбачає, що ліцеї будуть окремими юридичними особами...", - заявив Геннадій Москалик.

Крім цього факт залишається фактом, аби потрапити в профільний клас учню потрібно досконало знати предмет, який він буде вивчати по 16 годин на тиждень. Щоб потім вони вступили в ВНЗ. Інакше — дорога йому в професійні технічні училища. Там і професію надають і на стипендію добру вийти можна. 

Втім відповідне рішення планують затвердити на черговій сесії міської ради 24 квітня. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1263 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1926 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2462 0